9 marca 2016

Brytyjska królowa popiera Brexit? Media spekulują, Pałac Buckingham zaprzecza

Zdjęcie Elżbiety II wraz z tytułem  „Królowa popiera Brexit” zamieszczone przez brytyjski tabloid „The Sun” wywołały burzę na Wyspach Brytyjskich. Pałac Buckingham odpowiada – królowa pozostaje „politycznie neutralna”.


Tabloid powołał się na anonimowych informatorów. Królowa miała – w trakcie sporu z euroentuzjastycznie  nastawionym wicepremierem Cleggie -, nie pozostawić wątpliwości co do swoich „”zapalczywych uczuć względem Europy”. Elżbieta II miała powiedzieć, że „UE zmierza w złym kierunku”. Jak zauważa „The Sun” nie był to pierwszy raz kiedy królowa miała dać wyraz swemu eurosceptycyzmowi. Kilka lat temu miała stwierdzić, że „nie rozumie Europy”.

 

Pałac Buckingham odmówił komentarza wobec „fałszywych i anonimowych” doniesień. Podkreślono, że królowa pozostaje neutralna politycznie, tak samo jak pozostawała przez ostatnie 63 lata.

 

„The Sun” nie wycofuje się ze swoich rewelacji. Zdaniem redaktora tabloidów „jeżeli Królowa ma swój pogląd na Brexit, to wyborcy mają prawo go poznać”.

 

Referendum w sprawie członkostwa w UE odbędzie się w Wielkiej Brytanii 23 czerwca.

 

 

Źródło: TVN24

luk

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie