Była prezydent Irlandii Mary McAleese w ostry sposób krytykuje naukę Kościoła. Jej zdaniem katolickie nauczanie w kwestiach małżeństwa i rodziny jest homofobiczne oraz „sprzeczne z nowoczesną nauką i mentalnością”. Zgodnie z głoszoną przez nią teorią spiskową katolicki sprzeciw wobec praktyk homoseksualnych wynika z… działalności homoseksualnego lobby.
Polityk będąca „katolicką dysydentką” oskarżyła Benedykta XVI o popadnięcie w sprzeczność z nowoczesną nauką. Jej zdaniem „to co napisał Benedykt” było nie tylko nienaukowe, ale także sprzeczne z myśleniem większości katolików o problemie homoseksualizmu. – Dziś (homoseksualizm – przyp. red.) nie jest już postrzegany jako coś wewnętrznie nieuporządkowanego – powiedziała McAleese. – Homoseksualne zachowanie nie jest już postrzegane jako złe – podkreśliła.
Wesprzyj nas już teraz!
Jak pisze Peter Baklinski na łamach lifesitenews.com, McAleese skrytykowała też tradycyjną katolicką zasadę „kochaj grzesznika, nienawidź grzechu”. – Kto chciałby być nazywany grzesznikiem? – pytała. Stwierdziła także, że „wielu księży to geje”. W swoich wypowiedziach była irlandzka prezydent posunęła się do twierdzenia, że nauczanie Kościoła w sprawach obyczajowych jest formą… molestowania dzieci.
– Heterocentryczność nauczania Kościoła, na którą teraz patrzy się krytycznie w świetle przypadków molestowania homoseksualistów, pokazuje tragiczne połączenie między samobójstwami młodych mężczyzn i homoseksualizmem – powiedziała. – Czy oznacza to, że nauczanie Kościoła dotyczące homoseksualizmu będzie w nowej dekadzie nową formą psychologicznych nadużyć? – pytała McAleese.
Była irlandzka prezydent nie od dziś promuje związki homoseksualne. Była ona członkiem-założycielem Campaign for Homosexual Law Reform – organizacji, która doprowadziła do legalizacji aktów homoseksualnych w 1993 r. McAleese pod koniec swojej trwającej w latach 1997–2011 prezydentury doprowadziła też do przyjęcia tzw. związków partnerskich. Obecnie zajmuje się pracą nad „zmianą” stanowiska Kościoła katolickiego w zakresie katolickiej etyki seksualnej.
Źródło: lifesitenews.com
Mjend