4 czerwca 2017

Były generał michalitów o Polakach: wciąż gubi nas pijaństwo, rozpusta, lekkomyślność, prywata

(Zdjęcie ilustracyjne. Autor: MarcoMontero93 (Praca własna) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], Wikimedia Commons)

Co z tego, że naród polski został nazwany narodem maryjnym? – pytał w homilii ks. Aleksander Ogrodnik, były przełożony generalny michalitów, który przewodniczył w pierwszą sobotę czerwca nabożeństwu fatimskiemu w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu. Jak zauważył, „Pan Bóg nie będzie bez końca czynił cudów po to, abyśmy mogli bez końca spać, pić i chuliganić”. Zamiast tego należy wprowadzić w czyn wciąż aktualne orędzie fatimskie.

 

Kaznodzieja stwierdził, że wszystkie najszlachetniejsze porywy serca polskiego jak idealizm, patriotyzm, serdeczność, uczynność, gościnność, odwaga, silna wiara i nieugiętość znalazły swój najpiękniejszy wyraz w kulcie Maryjnym.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Dlatego nie ma w Polsce kościoła bez Jej ołtarza, dlatego nie ma polskiego domu, gdzie by nie było Jej obrazu, dlatego nie ma dłuższej drogi w Polsce, gdzie by nie było Jej kapliczki – mówił.

 

Co z tego, że naród polski został nazwany narodem maryjnym? – pytał ks. Aleksander Ogrodnik zauważając, że mimo tego, że Polacy od zawsze modlili się na Różańcu, naszego kraju nie ominęły zabory, najazdy innych państw, często bezbożnych.

 

To nie różaniec nas zgubił. Zgubiło nas i wciąż gubi pijaństwo, rozpusta, lekkomyślność, niedbalstwo, prywata. Różaniec trzeba mówić swoją drogą, a myśleć trzeźwo i pracować trzeźwo swoją drogą. Cudów w historii naszego narodu było dosyć. I Pan Bóg nie będzie bez końca czynił cudów po to, abyśmy mogli bez końca spać, pić i chuliganić – podkreślił.

 

Ksiądz Aleksander Ogrodnik zachęcił, aby wprowadzać orędzie fatimskie w czyn, ponieważ wciąż jest ono bardzo aktualne.

 

Nabożeństwa fatimskie w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października. Pierwsze miało miejsce 6 maja 1979 r. O jego prowadzeniu zadecydował ówczesny generał michalitów ks. Aleksander Ogrodnik. Ich intencją jest wynagradzanie Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej za grzechy, jakich dopuszczają się ludzie.

 

W sanktuarium znajduje się uznawana za cudowną figura Matki Bożej Fatimskiej, której koronacja odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 czerwca. Zostanie wówczas umieszczona w bocznej kaplicy.

 

KAI

MWł

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 351 zł cel: 500 000 zł
6%
wybierz kwotę:
Wspieram