Bruce Jenner, mistrz olimpijski w wieloboju na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 roku, który kilka lat temu ogłosił światu, że jest kobietą wyraził chęć ubiegania się o stanowisko gubernatora Kalifornii z ramienia partii republikańskiej. Co ciekawe, informacja ta wzbudziła zachwyt w lewicowo-liberalnych mediach, które od wielu lat o Republikanach mówią źle, albo wcale.
„Liberalny społecznie, fiskalnie konserwatywny” – tak określa swój program Bruce Jenner, który chce zostać pierwszym „transseksualnym gubernatorem Kalifornii”. Były sportowiec od jakiegoś czasu używa imienia Caitlyn, twierdząc, że jest kobietą.
Wydaje się, że polityczne plany Bruce’a Jennera mogą nie być czystą fanaberią, jak to nieraz bywało w amerykańskich wyborach stanowych. Z informacji medialnych dowiadujemy się, że do republikańskiego kandydata dołączyło kilka osób z byłej administracji Donalda Trumpa. W jego kampanię zaangażowali się: były kierownik kampanii Trumpa Brad Parscale, były ankieter Tony Fabrizio i były starszy doradca ds. komunikacji Steven Cheung.
Wesprzyj nas już teraz!
Jenner stanie w szranki z dotychczasowym demokratycznym gubernatorem, Gavinem Newsonem, przeciwko któremu partia republikańska zebrała wystarczającą ilość podpisów, by wdrożyć tzw. procedurę recall election (przyspieszonych wyborów po przyznaniu rządzącemu wotum nieufności).
Bruce Jenner jest złotym medalistą olimpijskim w dziesięcioboju. W 2015 roku ponownie zrobiło się o nim głośno, gdy zakomunikował światu, iż stał się „kobietą transpłciową”.
Opinie na temat republikańskiej kandydatury są podzielone. Jedni uważają, że w tak liberalnym i skrajnie lewicowym stanie, jak Kalifornia, żaden konserwatysta i tak nie wygrałby wyborów, dlatego zwycięstwo „transgenderowego” republikanina stanowiłoby przetarcie szlaków. Inni całkowicie odrzucają ten projekt.
„Sprzeciwiamy się kandydaturze „Caitlyn” Jenner na stanowisko gubernatora. Jeśli Jenner jest zdezorientowany co do swojej elementarnej biologiczności, jak mógłby kierować największym stanem Ameryki?”, komentuje na Twitterze organizacja Stanford College Republicans, zwracając uwagę, iż przyspieszone wybory nie są plebiscytem tożsamości płciowej i domagając się wyłonienia konserwatywnego kontrkandydata.
Innego zdania jest konserwatywny dziennikarz Matt Margolis. „Jestem pewien, że chory psychicznie republikanin jest lepszy niż demokrata, ale to nie znaczy, że poprę gubernatorską ofertę Jennera”, pisze w niedawnym tweecie.
Źródło: lifesitenews.com, DoRzeczy.pl
TK