Nie tylko parlamentarna większość, ale i poważne instytucje naukowe panicznie obawiają się gniewu lewackich organizacji. Po Warszawskim Uniwersytecie Medycznym także Polska Akademia Nauk odmówiła wynajęcia sali na organizację międzynarodowej konferencji naukowej „Prawa poczętego pacjenta: aspekty medyczne i prawne”. Do wydarzenia dojdzie dzięki gościnności diecezji warszawsko-praskiej.
Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez portal niedziela.pl, kierownik Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauki o Zdrowiu prof. Ewa Dmoch-Gajzlerska została zmuszona do odwołania konferencji. – Rektor uczelni prof. Mirosław Wielgoś znany jest ze swoich proaborcyjnych przekonań i mogę przypuszczać, że szukał pretekstu, aby konferencja nasza nie mogła odbyć się na jego uczelni – skomentował prof. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris, jednen z organizatorów.
Wesprzyj nas już teraz!
Organizatorzy konferencji poszukiwali alternatywnego miejsca w pobliżu. Znaleźli takie w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk. Kiedy wszystkie formalności zostały już dopięte, na kilkanaście godzin przed otwarciem konferencji PAN wycofał się z umowy. Decyzję przekazaną organizatorom za pośrednictwem faksu poprzedziła zainicjowana przez lewicę, m.in. partię Razem, akcja w portalach społecznościowych.
– Wytoczymy proces Polskiej Akademii Nauk. Będziemy domagać się odszkodowania za zerwanie rezerwacji w ostatniej chwili – powiedział prezes Jerzy Kwaśniewski portalowi niedziela.pl. – Będziemy też apelować do wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina – dodał.
Konferencja z udziałem ekspertów z zakresu medycyny, prawa i bioetyki odbędzie się ostatecznie w auli przy katedrze warszawsko-praskiej. Organizatorami są: Centrum Bioetyki Instytutu Ordo Iuris i Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM. Wcześniej grono naukowców przekazało prezesowi Polskiej Akademii Nauk sprzeciw wobec brutalnej próby wkraczania polityki i ideologii na grunt opartej na rzetelnych podstawach akademickiej debaty z zakresu prawa i medycyny.
Źródło: niedziela.pl
RoM