19 marca 2021

Chrystianofobia jest faktem. Kolejna dewastacja pomnika papieża Jana Pawła II

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

W Obornikach w województwie wielkopolskim doszło do dewastacji pomnika papieża Jana Pawła II. Nieznani sprawcy pomalowali figurę czerwoną farbą, w szczególności zamalowując twarz świętego oraz dłonie. To nie pierwszy przypadek chrystianofobii w tym niewielkim mieście.

 

O sprawie informuje portal wPolityce.pl, który został zawiadomiony przez jednego ze swoich czytelników. Ze zdjęć, które otrzymała redakcja wynika, że nieznani sprawcy zniszczyli pomnik papieża Jana Pawła II wykorzystując znaną metodę. Napastnicy wykorzystali bowiem trudno zmywalną czerwoną farbę, którą wymalowali twarz świętego, a także dłonie oraz część ornatu.

 

Policja w Obornikach poinformowała, że na rynku miasta, gdzie znajduje się monument papieża, zlokalizowane są kamery monitoringu. Oficer prasowy komendy policji zapowiedział, że zapis z kamer został już zabezpieczony do przeprowadzenia stosownej analizy. Być może pomoże on funkcjonariuszom ustalić sprawcę tego haniebnego czynu. Portal wPolityce.pl dotarł również do informacji, że pomnik będzie wyczyszczony, a w piątek dojdzie do oficjalnego złożenia zawiadomienia w tej sprawie.

 

Warto dodać, że kilkunastotysięczne wielkopolskie Oborniki nie pierwszy raz są świadkiem ataku z nienawiści do Kościoła. Chrystianofobia to zjawisko, które zostało już wcześniej zauważone w mieście. To właśnie w tym miejscu 31 stycznia na murach kościoła pw. Miłosierdzia Bożego znaleziono wypisane czerwoną farbą niezwykle wulgarne hasła. Jedno z nich sugerowało, że kapłani mają „krew na rękach”. Inne w obrzydliwy sposób obrażało jednego ze znanych w przestrzeni publicznej księży.

 

O sprawie informował wówczas na Facebooku Tomasz Kamiński, który wrzucił do sieci zdjęcia zdewastowanego muru kościoła.

 

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy napastnicy niszczą pomnik św. Jana Pawła II. Doszło do tego m.in. w sierpniu minionego roku w Gdańsku, kiedy czerwoną farbą wymalowano pomnik papieża i prezydenta USA Ronalda Reagana. Z kolei do profanacji monumentu Jana Pawła II doszło w Szczecinie, gdzie aktywiści LGBT zawieszali na pomniku swoje tęczowe flagi.

 

Wygląda więc na to, że na fali ogólnopolskiego ataku i hejtu na Kościół i księży, zjawisko chrystianofobii niestety coraz chętniej gości także w małych miejscowościach. Z atakami środowisk lewicowych i feministycznych mamy do czynienia nie tylko w dużych ośrodkach jak Warszawa czy Kraków, ale także w niewielkich miasteczkach. Rozhuśtanie społecznych emocji z pewnością jedynie zachęca antyklerykałów do ataku na chrześcijańskie wartości. Oby nigdy nam nie zabrakło odwagi do obrony naszych kościołów i symboli religijnych.

 

Źródło: wPolityce.pl

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(10)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie