„Utopia ma to do siebie, że nie liczy się z rzeczywistością”, przypomina na łamach tygodnika „Niedziela” ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.
Kapłan komentuje pomysły wszelkiej maści globalistów, klimatystów i innych naprawiaczy i ratowników świata, które zostały zawarte w raporcie C40 Cities. W jego ocenie dokument ten jest logiczną kontynuacją wydarzeń i idei, z jakimi mamy do czynienia w ostatnich kilkunastu latach – Agenda 2030, lockdown, Wielki Reset, 15-minutowe miasto etc. Każde z nich wpisuje się w jeden segment – budowy „nowego wspaniałego świata” niczym z wizji Orwella i Huxley’a.
I tak oto ks. Bortkiewicz przypomina, jaką przyszłość przewidują dla nas „władcy świata”, którzy twierdzą, że budują „sprawiedliwe społeczności”: całkowite wykluczenie mięsa i ogromne ograniczenie nabiału w ludzkiej diecie; zakaz podróżowania; totalne przemodelowanie miast; eliminacja samochodów spalinowych etc.
Wesprzyj nas już teraz!
Utopijnym miejscem, w którym uda się to wszystko wprowadzić są wywołane 15-minutowe miasta. „Koncepcja, która jak zawsze w programach utopijnych ma służyć rozwiązywaniu zła i cierpienia została przyjęta przez burmistrz Paryża Anne Hidalgo w ramach jej kampanii wyborczej w 2020 roku. Program brzmi niezwykle atrakcyjnie. Chodzi w nim o to, że wszystko, czego mieszkaniec potrzebuje do codziennego życia, a zatem sklepy, zatrudnienie, edukacja i usługi zdrowotne, powinno się znajdować w odległości 15-minutowego spaceru”, pisze etyk. Co ciekawe – autorzy tego pomysłu piszą tylko o jego zaletach, a jak ktoś pyta o wady, jak ograniczenia w poruszaniu się np. z jednej 15-minutowej dzielnicy do innej wówczas albo nabierają wody w usta, albo rzucają oskarżenia przeciwko osobom, które zadają niewygodne pytania.
„Najbardziej intrygujący element całej historii pojawia się niejako w zwierciadlanym odbiciu. Oto bowiem zwolennicy 15-minutowych miast zarzucają ich krytykom związek z antyszczepionkowcami, skrajną prawicą, negacjonistami klimatycznymi i ekstremistami. To oznacza, że w tle całego sporu zdaje się wybrzmiewać moment wolności, która po raz kolejny staje się zagrożona w świecie promującym wolność i utożsamiającymi ją z tzw. wartościami europejskimi”, podsumowuje ks. prof. Paweł Bortkiewicz.
Źródło: tygodnik „Niedziela”
TK
Nadchodzi totalne zniewolenie?! Ta publikacja rozwieje wątpliwości – zapraszamy na konferencję