30 kwietnia 2024

 „Cuda św. Charbela”. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają na spotkanie z Jackiem Kotulą i relikwiami świętego pustelnika

(LLEW, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons)

9 października 1977 roku papież Paweł VI kanonizował ojca Szarbela, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.

 

Spotkania odbędą się w następujących terminach:

Wesprzyj nas już teraz!

8 maja 2024 (środa)
Poznań
Dom Technika ul. Wieniawskiego 5/9
sala nr 119 (I piętro)
godzina 17:30

 

9 maja 2024 r. (czwartek)
 Wrocław
Parafia pw. NMP Bolesnej (w kościele)
ul. Tatarakowa 1
godzina 19:00 po wieczornej Mszy Świętej

 

Bogobojne życie

Związany całe życie z Bliskim Wschodem Jusuf Antun Machluf urodził się 8 maja 1828 roku w północnym Libanie w Bika Kafra, w ubogiej rodzinie chrześcijańskiej. Idąc drogą pobożności i umiłowania Boga, mając 23 lata wstąpił do maronickiego klasztoru św. Marona w miejscowości Annaja. Należący do Kościołów wschodnich Kościół maronicki cały czas pozostaje w pełnej komunii z Rzymem.

Jusuf Antun Machluf przez całe życie i przebywanie w zakonie wyróżniał się wielką skromnością i bogobojnością. Pod koniec XIX wieku Pan Bóg powołał go do siebie – 16 grudnia 1898 roku Jusuf Antun Machluf dostał udaru mózgu. Miało to miejsce podczas odprawiania Mszy świętej. Zmarł w Wigilię Bożego Narodzenia 1898 roku. Został pochowany na klasztornym cmentarzu. Zgodnie z zakonną tradycją Jego niezabalsamowane ciało, ubrane w zakonny habit zostało pochowane na należącym do klasztoru cmentarza bezpośrednio w grobie, bez trumny. Ponad pół wieku później dokonano niezwykłego odkrycia…

 

 Cuda, beatyfikacja, kanonizacja

„W 1950 r. kilku mnichów odwiedziło pustelnię św. Szarbela, gdzie przez lata przebywał, i postanowili zrobić sobie zdjęcie. Ku ich wielkiemu zaskoczeniu na zdjęciu widoczny był także nieżyjący od 52 lat św. Szarbel. Dzięki temu wydarzeniu mamy wizerunek mnicha. Co ciekawe, synod patriarchalny na podstawie wizerunku św. mnicha właśnie z tej fotografii zatwierdził jedyne ikony, których można używać w czasie liturgii”, można przeczytać na portalu PCh24.pl w artykule pt. „10 faktów o św. Szarbelu, których możesz nie znać”.

Do dzisiaj do grobu św. Szarbela w Annaji w Libanie pielgrzymują wierni, szukający uzdrowień, wsparcia, pomocy i wstawiennictwa jednego z najpopularniejszych na świecie świętych.

5 grudnia 1965 roku, na zakończenie Soboru Watykańskiego II papież Paweł VI ogłosił ojca Szarbela Makhloufa błogosławionym. Dwanaście lat później, 9 października 1977 roku, w Watykanie papież Paweł VI kanonizował ojca Szarbela.

 

Spotkania we Wrocławiu i Poznaniu w obecności relikwii

W 8 maja mieszkańcy Poznania, a 9 maja mieszkańcy Wrocławia będą mieli wyjątkową okazję wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu, wygłoszonych przez Jacka Kotulę, znanego obrońcę wartości katolickich.

Warto dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym świętym, posłuchać o Jego życiu i uzdrowieniach dokonanych już po odejściu z świata doczesnego. W ramach spotkań planowana jest także obecność relikwii św. Szarbela. Wstęp na oba spotkania wolny! Prosimy, aby podzielili się Państwo tą informacją z najbliższymi.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 031 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram