22 stycznia 2013

Od roku przy parafii św. Wojciecha w Częstochowie działa pierwsza w regionie Poradnia Rozpoznawania Płodności. Poradnię NaProtechnologii w styczniu 2012 r. uruchomiła Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, aktualnie z usług poradni korzysta 30 par, kilkanaście następnych czeka w kolejce.

Metoda naprotechnologii, jak podkreśla ks. prał. Stanisław Iłczyk, dyrektor Caritas archidiecezji częstochowskiej, jest to metoda bezpieczna, tania, a nade wszystko – zgodna z nauką Kościoła, z sumieniem człowieka. – Po roku działalności poradni są już pierwsze wymierne efekty w postaci urodzenia dziecka – dodaje ks. Iłczyk.

Wesprzyj nas już teraz!

Poradnia NaProtechnologii im. bł. Jana Pawła II w Częstochowie znajduje się przy parafii św. Wojciecha BM, a powstała z inicjatywy Caritas archidiecezji częstochowskiej. Poświęcenia poradni dokonał 17 stycznia 2012 r. abp Stanisław Nowak. Od początku zajęcia prowadzi w niej Anna Dziuba – Marzec.

Poradnia Rozpoznawania Płodności (NaProTecnologii) im. bł. Jana Pawła II w Częstochowie jest kolejnym dziełem dla rodziny i w służbie życia. W archidiecezji działają już: Dom Samotnej Matki i Dziecka w Żarkach, Przytulisko dla kobiet OAZA w Częstochowie, „Okna Życia” w Częstochowie i Wieluniu, Katolicki Ośrodek Adopcyjno–Opiekuńczy przy parafii pw. Narodzenia Pańskiego w Częstochowie.

Naprotechnologia jest metodą diagnostyki i leczenia niepłodności, opartą na naturalnym cyklu miesięcznym kobiety. Umożliwia zdiagnozowanie i wyleczenie schorzeń, które są przyczyną zaburzeń płodności i braku poczęcia. Powstała ponad 30 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Jej twórcą jest prof. Thomas Hilgers, lekarz ginekolog, mieszkający i pracujący w Omaha. W odpowiedzi na opublikowaną przez papieża Pawła VI encyklikę „Humanae vitae” stworzył model rozpoznawania płodności. Dziś naprotechnologia opiera się na tzw. modelu Creightona, metody stosowane w naprotechnologii odnoszą się nie tylko do kobiety, ale są ukierunkowane na małżeństwo.

Jak zdecydowali częstochowscy radni, władze będą udzielać będą z publicznych środków dofinansowania w wysokości 3 tysięcy złotych parom, które zdecydują się na wątpliwą moralnie praktykę in vitro. Decyzja radnych weszła w życie z dniem jej podjęcia.

KAI

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 300 725 zł cel: 300 000 zł
100%
wybierz kwotę:
Wspieram