1 października 2019

Czy unikniemy podwyżek cen energii? Ministerstwo Energii ujawni plany na 2020 rok

(źródło: pixabay.com)

Wedle zapowiedzi obozu rządzącego, w roku 2020 konsumenci nie odczują podwyżek cen energii elektrycznej. Ma temu zapobiec m.in. utrzymanie obniżonej akcyzy i opłaty przejściowej. Szczegóły rozwiązania szykowanego przez resort energii poznamy niebawem.

 

Wiceminister finansów Leszek Skiba zapowiedział, że „już na dniach pan minister Tchórzewski będzie miał bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich”. Jak wyjaśnił, informacja ta będzie na tyle dobra, że „nie będzie żadnych wątpliwości, że te ceny pozostaną na takim poziomie [jak dotychczas -red.]”.

 

Także wiceminister energii Adam Gawęda zapowiedział, że w 2020 roku zostanie „utrzymane obniżone opodatkowanie cen prądu”. Dotyczy to przede wszystkim akcyzy i opłaty przejściowej. Pozostaje jednak pytanie, czy to wystarczy, aby utrzymać ceny energii na stałym poziomie.

 

Jak ustaliło RMF FM, w największych państwowych spółkach póki co nikt nie słyszał o wstrzymaniu przyszłorocznych podwyżek. Ponadto trzeba pamiętać, że akcyza i opłata, to tylko fragment końcowej ceny.

 

Źródło: rmf24.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie