5 maja 2017

Czy użycie znaku Polski Walczącej podczas Czarnego Marszu znieważyło symbol? Sprawa w sądzie!

(Zdjęcie ilustracyjne. fot. Krzysztof Zuczkowski / FORUM)

W Sądzie Rejonowym w Kielcach toczy się postępowanie karne w sprawie znieważenia znaku Polski Walczącej podczas manifestacji Czarnego Marszu. Ordo Iuris w przygotowanej dla Sądu opinii wskazuje na poważne nadużycia związane z przerobieniem znaku Polski Walczącej oraz zestawieniem go z postulatami powszechnej dostępności aborcji.

 

W opinii prawników Ordo Iuris, przeróbka ustawowo chronionego znaku Polski Walczącej polegająca na wpisaniu znaku w graficznie uproszczony obraz kobiecych piersi stanowi nadużycie, powszechnie odczytywane jako znieważające wobec znaku jak i reprezentowanej przez niego pamięci i tradycji „walki polskiego narodu z niemieckim agresorem i okupantem podczas II wojny światowej” (art. 1 ustawy o znaku Polski Walczącej z 10 czerwca 2014 r.).

Wesprzyj nas już teraz!

 

Znak Polski Walczącej, zgodnie z ustawą z 2014 roku jest „symbolem walki polskiego narodu z niemieckim agresorem i okupantem podczas II wojny światowej” oraz „stanowi dobro ogólnonarodowe i podlega ochronie należnej historycznej spuściźnie Rzeczypospolitej Polskiej”.

 

Wykorzystanie znaku do bieżącej walki politycznej i promowania postulatów powszechnej dostępności aborcji, doprowadziło także do obiektywnego odczucia znieważenia znaku, poprzez oczywiste skojarzenie ze stanowiącą narzędzie ludobójczej polityki niemieckiego okupanta powszechnej dostępności aborcji dla Polaków w okupowanej Polsce.

 

Znak Polski Walczącej znieważono również poprzez zestawienie go z postulatem powszechnej dostępności aborcji, uznanym w procesach norymberskich na środek realizacji niemieckiego planu wyniszczenia Słowian. To wyraz złej woli lub zupełnej ignorancji historycznej, bolesnej dla wszystkich, którym bliska jest tradycja walki z okupantem i dokonywanym przez niego ludobójstwem narodu polskiego – wyjaśnia adw. Jerzy Kwaśniewski, wiceprezes zarządu Ordo Iuris.

 

Pamięć o walce z niemieckim okupantem to również pamięć o zbrodni aborcji, której powszechna dostępność dla „niearyjskich” matek była zamierzonym narzędziem wyniszczenia Słowian. Taki też zarzut przedstawiono w procesie norymberskim (sprawa RuSHA) członkom SS i urzędnikom Głównego Urzędu ds. Ras i Osadnictwa SS, którzy w dążeniu do „czystości rasowej” dopuścili się ludobójstwa, polegającego m.in. na „zachęcaniu lub zmuszaniu niearyjskich kobiet do poddania się aborcji” oraz „wyłączeniu jurysdykcji sądów polskich w sprawach o dokonanie aborcji”.

 

Nie przesądzając o odpowiedzialności karnej osób, przeciwko którym skierowano wniosek o ukaranie, Instytut Ordo Iuris wyraził w postępowaniu przed Sądem Rejonowym w Kielcach opinię, że dokonane przerobienie znaku Polski Walczącej wyczerpywało znamiona „znieważania” tego symbolu walki z niemieckim okupantem i ludobójstwem dokonywanym na ziemiach polskich.

 


Źródło: Ordo Iuris

MWł

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 141 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram