Czy w Europie Zachodniej powstaną „sanktuaria nienarodzonych”? Takie pytanie stawia hiszpański działacz pro-life Ángel Manuel García Carmona. W artykule przesłanym do portalu PCh24.pl wskazuje, że w jednym z hiszpańskich miast od kilku lat trwają poważne wysiłki na rzecz objęcia ochroną rodziny i przeciwdziałania aborcji.
Ángel Manuel García Carmona przypomina, że już w 2021 roku około 40 miast w Teksasie ogłosiło, iż są tak zwanymi “sanktuariami nienarodzonych”, to znaczy, że na ich terenie nielegalna jest jakakolwiek aborcja. Uczyniły to jeszcze zanim Sąd Najwyższy USA stwierdził, iż nie ma żadnych konstytucyjnych podstaw do legalnego mordowania dzieci nienarodzonych.
Hiszpański działacz wskazuje, że podobne rozwiązania są w jego kraju możliwe dzięki wysiłkom partii Vox. Po wyborach lokalnych w 2019 roku ugrupowanie to w niektórych miejscach weszło w skład koalicji rządzących. Tak stało się między innymi w miejscowości Majadahonda w regionie Madrytu. W czerwcu 2021 roku rada miasta Majadahonda przyjęła projekt warty 500 tys. euro mający promować macierzyństwo i płodność, podobny w pewnej mierze do programu 500+. Dzieci rodzące się w 2021 roku otrzymywały 1000 euro z lokalnego budżetu. Dodatkowo 100 tys. euro przeznaczono na pomoc ciężarnym kobietom, którym groziło społeczne wykluczenie; chodziło o to, by kobiety otrzymały wsparcie, które odwiedzi ich od zabicia dziecka w ramach aborcji.
Wesprzyj nas już teraz!
Dodatkowo rada miasta Majadahonda wprowadziła szereg rozwiązań podatkowych premiujących rodziny z dziećmi. Wiosną tego rogu rada miasta Majadahonda przegłosowała też ustanowienie dnia 25 marca Dniem Dzieci Nienarodzonych.
Jak podkreśla Ángel Manuel García Carmona, Majadahonda nie jest obszarem wiejskim, ale regularnym małym miastem zamieszkanym przez około 80 tysięcy osób. Według hiszpańskiego prolifera jest w Hiszpanii jeszcze więcej podobnej wielkości miast, w których zdecydowana większość mieszkańców głosuje na prawicę; mają one w jego ocenie szansę stać się swoistymi „bastionami” prawicy w kraju. „Można powiedzieć, ze Majadahonda otworzy drzwi konsolidacji miast-sanktuariów w Hiszpanii, co rozpocznie się od najbardziej wierzących i konserwatywnych terenów w regionie Madrytu” – wskazuje autor.
Źródło: PCh24.pl
Pach