6 czerwca 2017

Czy w przyszłorocznym referendum odpowiemy też na pytanie o zakaz aborcji?

(fot. prezydent.pl)

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział zorganizowanie w przyszłym roku referendum konstytucyjnego. Politycy zastanawiają się, jakie pytania mogłyby zawierać karty do głosowania. Marek Jurek sugeruje, że w konstytucji powinien znaleźć się zapis o ochronie życia od poczęcia.


W materiale video opublikowanym na stronach „Gazety Wyborczej” wyemitowano wypowiedzi różnych polityków związanych z obozem władzy, dotyczących zapowiadanego na przyszły rok referendum. Materiał miał w zamierzeniu ośmieszyć referendalny pomysł prezydenta, o którego szczegółach niewiele wiedzą posłowie PiS i inni politycy związani z rządem.

Na konkretną sprawę zwrócił uwagę jednak jedynie Marek Jurek, szef Prawicy RP, europarlamentarzysta wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości. Na pytanie dziennikarki „Wyborczej”, czy w referendum powinno się zadać pytanie o „ochronę życia od poczęcia” Marek Jurek odpowiedział zdecydowanie twierdząco. Czy politycy PiS i prezydent Andrzej Duda przychylą się do tej sugestii?

Marek Jurek stwierdził również, że jest przeciwny pytaniu Polaków w referendum np. o przyjęcie waluty euro.

Przypomnijmy – 3 maja, w święto dawnej konstytucji I Rzeczpospolitej, prezydent Andrzej Duda zapowiedział referendum, w którym obywatele mieliby wypowiedzieć się na temat zmian w konstytucji. Według pierwszych sygnałów płynących z kancelarii prezydenta, referendum to miałoby odbyć się 11 listopada 2018 roku – w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

kra

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie