– Islam nie jest religią, ale totalitarnym systemem politycznym – uważa Paweł Banasiak, szef warszawskiego okręgu partii Wolność. Polityk już próbował doprowadzić do delegalizacji islamu. Póki co bez powodzenia, ale twierdzi, że w resorcie sprawiedliwości jest taka wola polityczna.
Paweł Banasiak o delegalizację islamu zabiega od roku. To wówczas do Sądu Okręgowego w Warszawie złożył w tej sprawie wniosek. Jego pismo trafiło do prokuratury, która odmówiła wszczęcia dochodzenia. Polityk złożył zażalenie, uznane za niezasadne. Banasiak jednak chwali się w mediach, że sprawa nie jest zamknięta, a wolę polityczną w tej kwestii reprezentuje Ministerstwo Sprawiedliwości.
Wesprzyj nas już teraz!
Polityk w rozmowie z portalem Wolnosc24.pl. opowiada o spotkaniu z dwoma ekspertami z ministerstwa, którzy zapewnili, że zajmą się sprawą i zapewnili, że wniosek o delegalizację islamu będzie procedowany dalej z ramienia Ministerstwa Sprawiedliwości do Prokuratury Krajowej. Sprawa miała zostać opatrzona stosownym komentarzem tak, aby sprawie „nie ukręcić łba”. Taką wersję polityk potwierdził w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.
„Banasiak w swoich wnioskach utrzymuje, że Koran w niektórych miejscach nawołuje do czynów zabronionych. Chodzi m.in. o fragment sury Al-Bakara, w którym jest mowa o zabijaniu niewiernych” – pisze „Rzeczpospolita”. Tymczasem wedle polskiego prawa „działalność kościołów i innych związków wyznaniowych nie może naruszać przepisów ustaw chroniących bezpieczeństwo publiczne”.
Stąd też Banasiak chce doprowadzić do delegalizacji czterech muzułmańskich związków wyznaniowych oraz wycofania wszystkich egzemplarzy Koranu. Jego wniosek nie obejmuje jedynie Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, którego działalność regulują odrębne przepisy.
Resort sprawiedliwości potwierdził, że doszło do spotkania z Banasiakiem, ale zaprzeczył jakoby ministerialni eksperci zadeklarowali pomoc w działaniach na rzecz delegalizacji muzułmańskich związków wyznaniowych. Resort dokonał analizy dokumentów i nie znalazł podstaw do podjęcia jakichkolwiek czynności”.
Źródło: rp.pl
MA