7 czerwca 2021

Do Albanii turyści mogą przyjeżdżać bez testów, „paszportów szczepionkowych” i kwarantanny

Od 1 czerwca rząd albański zniósł dla turystów odwiedzających kraj  wszelkie ograniczenia sanitarne związane z koronawirusem Sars-Cov-2. Przyjezdni nie muszą okazywać żadnych testów, tzw. paszportu szczepionkowego ani żadnego dokumentu związanego z wirusem. Zniesiono również wymóg 14-dniowej kwarantanny przy wjeździe.

Jedyne zalecenia, jakie pozostały to odległość między pasażerami na lotnisku co najmniej 1,5 metra od siebie, by zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się choroby.

Władze ustanowiły również w całym kraju letnie ośrodki zdrowia w 29 lokalizacjach, gdzie w razie potrzeby będzie można wykonać szybkie testy na Covid-19.

W maju liczba nowych infekcji i zgonów związanych z koronawirusem drastycznie spadła w Albanii.  W całym kraju odnotowuje się mniej niż 300 przypadków zachorowań i nie zarejestrowano w ostatnich dniach żadnych zgonów. Wcześniej, z powodu Covid-19 zmarło łącznie 2451 osób.

Obecnie 28. pacjentów jest hospitalizowanych, z czego 5. jest na oddziale intensywnej terapii.

Źródło: euractiv.com, exit.al

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(12)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy