1 maja 2016

„Domagamy się opuszczenia przez Polskę struktur Unii Europejskiej”. Marsze POLexit w całej Polsce

(Marcin Rozpedowski/Pacific Press via ZUMA Wire)

1 maja ulicami wielu polskich miast przeszły manifestacje POLexit. Odpowiedzialny za ich organizację Obóz Narodowo-Radykalny domaga się wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Protestujący chcą „budowy własnego niezależnego systemu sojuszy politycznych, militarnych i gospodarczych opartych na bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej”.

 

Manifestacje zaplanowano na ulicach Chełmży, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Opola, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

 

Ich ideą jest wyrażenie krytycznego stosunku do obecności Polski w Unii Europejskiej – wyjaśnia Szymon Mailian z mazowieckiego ONR-u. – Zbieramy się, by zaprotestować przeciw polityce UE i wynaradawianiu społeczeństw europejskich przez te instytucję. Sprzeciwiamy się jej i będziemy to robić tak długo, aż nie będzie ona właśnie zrzeszeniem narodów – wyjaśnia.

 

„Unia Europejska jest demoliberalną utopią, o której śnią zamknięci w złotych pałacach eurofederaliści. Aby ten sen się ziścił, od wielu lat systematycznie rozbijana jest tożsamość narodów europejskich, niszczony jest duch, który w przeszłości prowadził te narody do wielkości. Niszczona i rugowana jest religia chrześcijańska, na której fundamencie zbudowana została cywilizacja europejska, a w zamian propagowane są dewiacje i zboczenia, które prowadzą do moralnego rozkładu społeczeństw” – czytamy w oświadczeniu ONR.

 

Jak podkreślają organizatorzy „dzieła upadku dopełniają na równi zgubne i utopijne hasła tzw. multikulturalizmu. Rozbite wewnętrznie narody Europy są dobijane masową imigracją, głównie z obszaru Afryki i Bliskiego Wschodu, wywołującą coraz większe napięcia społeczne i rzucającą na całą Europę Zachodnią cień krwawych zamachów terrorystycznych”.

 

Wobec tych zagrożeń ONR rzuca hasło „POLexit”. „Domagamy się opuszczenia przez Polskę struktur Unii Europejskiej i podjęcia wysiłku budowy własnego niezależnego systemu sojuszy politycznych, militarnych i gospodarczych opartych na bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej” – piszą narodowcy.

 

Na swoją pikietę „Dość brukselskiej okupacji” w 12. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej zapraszają także przedstawiciele Klubu imienia Romana Dmowskiego, Ruchu Narodowego i partii KORWiN. Pikieta odbędzie się w w Zgierzu.

 

 

 

 

 

Źródło: FB/Polskie Radio

luk

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie