25 lutego 2019

Donald Trump zadał cios Planned Parenthood! Aborcyjny kombinat bez 60 mln dolarów

(fot. REUTERS/Carlos Barria/FORUM)

Administracja Donalda Trumpa wprowadziła zmiany w federalnych przepisach postępowania. W ich wyniku organizacje proaborcyjne zostaną pozbawione finansowania z Title X –rządowego programu wspierania niezamożnych rodzin w procesie planowania rodziny. Tym samym Planned Parenthood straci 60 milionów dolarów uzyskiwanych do tej pory z funduszy publicznych.

 

Nowe przepisy wprowadzają dodatkowe wytyczne wyznaczające wymogi ubiegania się o finansowanie z państwowego programu. Wprowadzone 22 lutego Protect Life Rule nie dopuszcza do finansowania z pieniędzy Title X organizacji wspierających lub przeprowadzających aborcję. Organizacje pro-life z USA nie kryją zadowolenia ze zmiany mającej być „powrotem do tego, czym Title X było w swojej istocie”.

 

Title X Program powstał w 1965 roku za kadencji prezydenta Nixona. Rządowy program miał promować i ułatwiać proces planowania rodzin dla osób z niewielkim dochodem, żyjących na granicy ubóstwa. W 1995 roku administracja Billa Clintona dokonała zmian w przepisach. W ten sposób do „planowania rodziny”, czy „opieki zdrowotnej” wpisano aborcję, tym samym otwierając drogę do finansowania „klinik” aborcyjnych z państwowych funduszy.

 

– Dzisiaj administracja Trumpa dokonała pierwszego kroku (…) by zapobiec użyciu funduszy Title X w niewłaściwy sposób przez tych, którzy promują i czerpią korzyści z aborcji – powiedziała Jeanne Mancini, prezydent „March for Life”. Republikanin Chris Smith, szef koła parlamentarnego komisji dwustronnej Pro-Life, wskazał, że nowe przepisy zbliżają Title X do swojego pierwotnego zamierzenia, którym jest „zapewnienie rodzinom świadczeń zdrowotnych, a nie aborcji”.

 

Zmiany w przepisach odcinające Planned Parenthood od programu Title X zapowiedział w maju 2018 roku prezydent Donald Trump. – Przez dekady amerykański podatnik był zmuszany do współudziału w przedsiębiorstwie aborcyjnym – mówił do zgromadzonych tłumów.

 

 

Źródło: catholicnewsagency.com / lifesitenews.com
PR

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie