Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie opublikowało swój doroczny raport, z którego jasno wynika, że chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie. Prześladowania i formy dyskryminacji wyznawców Chrystusa nasilają się.
Raport pokazuje, że wolność religijna jest zagrożona w prawie 60 proc. krajów na świecie. 200 mln jest brutalnie prześladowanych, a 350 mln chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji.
Wesprzyj nas już teraz!
Ks. dr Waldemar Cisło, dyrektor polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie mówi, że w czasie badania zauważono również wzrost nietolerancji religijnej i „agresywny ateizm” w Europie Zachodniej. Sytuacja prześladowanych chrześcijan dotyczy całego Bliskiego Wschodu, a także krajów Afryki.
– Monitorowaliśmy 196 krajów. W większości krajów dramatyczna sytuacja prześladowanych chrześcijan nie uległa zmianie – uległa wręcz pogorszeniu. Ojciec Święty potwierdził to, co podajemy w raporcie. Nigeria, Irak, Syria, Państwo Islamskie – to ciągle rosnące zagrożenia. To jest ten problem, z którym świat nie umie sobie poradzić. Przypomnijmy sobie aktywność Ojca Świętego z ostatnich dni – listy do chrześcijan na Bliskim Wschodzie i jego prośba, aby interesować się tym, że dziś przez islamski radykalizm chrześcijanie pozostają bez domów, bez środków do życia. To, co nas niepokoi, to fakt, że światem politycznym organizacji międzynarodowych jest bezskuteczna walka z Państwem Islamskim. Nie widzimy perspektywy, zaangażowania, które dawałoby realny efekt – zaznacza ks. dr Waldemar Cisło.
Źródło: pkwp.org; radiomaryja.pl
pam