12 października 2021

Dr Michał Sutowski chce, żeby Polacy czuli się wolni, ale tylko zaszczepieni

(Michał Sutkowski. fot. Twitter / Władysław Kosiniak-Kamysz)

Czwarta fala będzie pandemią osób niezaszczepionych. Jestem zwolennikiem regulacji, która pozwoli ludziom zaszczepionym czuć się wolnymi – mówił w poniedziałek na antenie Polskiego Radia 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Lekarz skomentował obecną sytuację epidemiczną w Polsce. Jego zdaniem fakt, że w poniedziałek ministerstwo zdrowia poinformowało, że dzień wcześniej nikt nie zmarł z powodu COVID-19 tak naprawdę o niczym nie świadczy.

Niestety poniedziałek do poniedziałku to 32 proc. więcej przypadków zakażeń. Nie odnotowaliśmy zgonów, ale statystyki są tak raportowane, że te dane będą głównie spływały kolejnego dnia. Zwykle są zawyżone w stosunku do poniedziałku, bo we wtorek zbierają dane aktualne i również z weekendu – stwierdził.

Wesprzyj nas już teraz!

W audycji nie zabrakło również peanów Sutkowskiego na temat szczepionek przeciw COVID-19. Lekarz zaznaczył wprawdzie, że czwarta fala, jego zdanie, rozpędza się, ale podobno dzięki tzw. szczepionkom jest ona na znacznie niższym poziomie zakażeń niż zakładano.

– Nie jest to jeszcze poziom, który byłby porównywalny nawet z wrześniem ubiegłego roku. To jest pozytywny skutek szczepień – zaznaczył.

Rozmówca Polskiego Radia 24 pytany o to, jak wygląda sytuacja z zachorowaniem na grypę. – Bardzo duża liczba infekcji aktualnie przypada na para-grypę, adenowirusy, rhinowirusy, stare koronawirusy i grypę, która zwykle w takiej ilości jeszcze nie występowała. Mamy dużo chorób infekcyjnych i jest to niewątpliwie skutek braku odporności naszej w ogóle przez co zarażamy się dosyć potężnie  – podkreślił.

Na Sutkowski zaapelował do wszystkich, którzy się nie zaszczepili, aby to jak najszybciej zrobili. – Czwarta fala będzie pandemią osób niezaszczepionych. Spodziewamy się pewnych kłopotów w szpitalach. Przy niedoborach głównie kadrowych w służbie zdrowia, co pandemia wyraźnie zaznaczyła niedobór kadr będzie się odbijać na wszystkich innych pacjentach niecovidowych. Apeluję do wszystkich niezaszczepionych: Pomyślcie państwo o tych wszystkich pacjentach i zaszczepcie się dla nich, bo oni chcą się dostać do szpitala, a kiedy będzie on zajęty przez chorych na COVID to będą mieli z tym problem – podsumował dr Michał Sutkowski.

 

Źródło: PolskieRadio24.pl, Polskie Radio 24

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(35)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez