12 września 2024

Dyskryminacja w imię postępu? Twórcy „Wiedźmina” oferują program stypendialny „tylko dla młodych kobiet”

(fot. mat. promocyjne )

CD Projekt Red, polska firma stojąca za takimi grami komputerowymi jak seria Wiedźmin czy Cyberpunk 2077, ogłosiła kolejną edycję specjalnego programu stypendialnego. Oferta skierowana jest wyłącznie dla „uczennic szkół średnich zainteresowanych gamingiem i gamedevem”. Społeczność zarzuca firmie stosowanie podwójnych standardów i dyskryminację mężczyzn.

CD Projekt Red to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży gier komputerowych. Swój obecny sukces zawdzięcza szczególnie tytułowi z 2015 r. Wiedźmin 3: Dziki gon, uznanego za jedną z najlepszych gier action-RPG wszechczasów.

Polski producent po raz czwarty ogłasza nabór na program stypendialny „Dziewczyny w grze”, skierowany do uczennic liceum. Jak zaznaczają autorzy, „uczestniczki otrzymają wsparcie finansowe na pokrycie kosztów edukacji, wezmą udział w cyklu warsztatów prowadzonych przez najlepszych specjalistów w branży oraz będą mogły liczyć na indywidualną opiekę mentorską”.

Wesprzyj nas już teraz!

„Celem programu jest nie tylko zwiększenie liczby kobiet w branży gamingowej, ale także stworzenie środowiska, w którym młode kobiety będą mogły rozwijać swoje pasje i realizować swoje ambicje. CD Projekt RED, jako lider polskiej branży gier, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest wspieranie młodych talentów i inwestowanie w przyszłość” – czytamy na stronie projektu.

Propozycję mocno krytykuje społeczność fanów i sympatyków firmy. Jak czytamy w licznych komentarzach w mediach społecznościowych, autorom zarzuca się stosowanie podwójnych standardów, dysktryminację z uwagi na płeć i wiek, czy wciąganie „na siłę” wybranej grupy społecznej do branży.

To nie pierwszy raz, kiedy polska firma mierzy się z zarzutami o uleganie polityczno-ideologicznej poprawności. W 2022 r. CD PRojekt RED odebrał licencję udzieloną The Witcher School, cyklicznej imprezie dla fanów gier fabularnych organizowanej na zamku Moszna. Powodem było „odkrycie”, że wśród organizatorów wydarzenia znajduje się Anna Wawrzyniak, analityk Ordo Iuris.

Powodem zerwania współpracy miało być m.in. zaangażowanie Instytutu w rozszerzanie prawnego zakresu ochrony życia w Polsce oraz działania na rzecz powstrzymania permisywnej seksedukacji w polskich szkołach.

Z kolei do swojego najnowszego projektu związanego z grą Cyberpunk 2077, CD Projekt RED już otwarcie złożył hołd tęczowej propagandzie, zapraszając do wspópracy popularną w branży gier aktywistkę LGBTQ+ Mary Kenney. W przeszłości głośno wypowiadała się na temat konieczności „większej reprezentacji społeczności LGBTQ+ w grach” oraz konieczności „pociągnięcia za każdą dostępną dźwignię”, aby osiągnąć ten cel.

Źródło: bigbaddice.pl / spidersweb.pl
PR

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 111 zł cel: 500 000 zł
6%
wybierz kwotę:
Wspieram