Kościół katolicki w Polsce 26 stycznia 2022 roku obchodzi już po raz 22. Dzień Islamu. W tym roku hasłem przewodnim jest zawołanie: „Chrześcijanie i muzułmanie świadkami nadziei”. Organizatorem inicjatywy jest Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski. Podczas wydarzenia przedstawiciele obydwu wyznań czytać będą Biblię i Koran oraz modlić się i dyskutować.
PCh24.pl od lat stawia pytania o cel tego rodzaju inicjatywy Kościoła w Polsce. I zestaw tych materiałów prezentujemy poniżej w formie raportu. W naszych publikach zwracaliśmy uwagę na to, że Kościół postawił na dialogowaniu, na ekumenizmie, zamiast skupić się na ewangelizacji i niesieniu światu Dobrej Nowiny.
Przypominaliśmy też jak wygląda „dialog” z chrześcijanami w świecie radykalnego islamu (w Polsce ów radykalizm nie występuje, a liczba muzułmanów jest niewielka i wielu przypadkach to wspólnota zasymilowana). To liczne akty agresji, przemoc, a nawet śmierć niesiona wyznawcom Chrystusa. Jaką postawę wobec prześladowań chrześcijan zachowują tak chętnie dialogujący wyznawcy islamu i czy prowadzone już od 22 lat rozmowy mające ocieplać stosunki wyznawców oby tych religii zaowocowały mniejszą agresją wobec chrześcijan w krajach islamskich? W końcu trzeba też zadać sobie pytanie o to, czy doczekamy się bliźniaczej inicjatywy ze strony świata islamu? Czy będzie dzień katolicyzmu w islamie?
Wesprzyj nas już teraz!
Jest jeszcze jedna kwestia. Otóż Kościół tak chętnie otwiera się na wyznawców innych wyznań, poddaje restrykcyjnym regulacjom wiernych pragnących uczestniczyć w tradycyjnej liturgii. Czemuż to – nasuwa się pytanie – pobożni katolicy mogą liczyć na mniej zrozumienia niż wyznawcy a to judaizmu, czy islamu?
Zachęcamy do lektury RAPORTU PCh24.pl, w którym zebraliśmy dla Państwa nasze archiwalne materiały przygotowywane w związku z Dniami Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
I znów dzień islamu w Kościele. Zamiast nawracania – ekoekumenizm!
Dzień islamu w Kościele. A jak islamiści obchodzą „dzień chrześcijan”? BRUTALNE ZDJĘCIA
https://m.pch24.pl/zamiast-nawracania-muzulmanow-dzien-islamu-w-kosciele/
Dni judaizmu, islamu, protestantyzmu. A kiedy „dzień Tradycji” w Kościele?