1 kwietnia 2012

Egipt: islamiści mają kandydata na prezydenta

(fot. Mona / commons.wikimedia.org, licencja CC)

Wbrew wcześniejszym informacjom, Bractwo Muzułmańskie wysunęło własnego kandydata. Został nim skarbnik tego ugrupowania.


Chairat al-Szatir, wicelider ugrupowania i jeden z najbogatszych biznesmenów w Egipcie, został oficjalnym kandydatem Bractwa w wyścigu o fotel prezydenta. Zwolennicy Szatira posiadają w egipskim parlamencie 235 miejsc i są największym stronnictwem. Islamiści posiadają też większość w grupie roboczej pracującej nad tekstem nowej konstytucji.

 

Jak wskazują komentatorzy, ta zmiana to efekt krytycznej oceny dotychczasowych rządów wojskowych. „Wybraliśmy drogę ubiegania się o prezydenturę nie dlatego, że pożądamy władzy ale dlatego, że większość, którą mamy w parlamencie nie jest w stanie wywiązać się ze swoich zadań” – zadeklarował Mohamed Morsy, przewodniczący utworzonej przez Bractwo Partii Wolności i Sprawiedliwości.

 

Rosnące znaczenie islamistów wywołuje poważne zastrzeżenia i niepokój ze strony egipskich chrześcijan.

 

Źródło: polskatimes.pl

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie