23 kwietnia 2021

Ekologiczna ofensywa NATO. Władzę Paktu chcą ratować klimat i zapowiadają walkę z globalnym ociepleniem

(fot. Pixabay)

Sekretarz Generalny Paktu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg powiedział w czwartek, że zrobi wszystko, aby „NATO stało się bardziej ekologiczne”. Dodał, że chodzi m.in. o redukcję emisji gazów cieplarnianych, głównie CO2 przez wojsko.

Stoltenberg podkreślił, że NATO powinno dołożyć wszelkich starań, aby wspomóc ogólnoświatową inicjatywę mającą na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej. Dodał, że szczegółowe rozwiązania w tej sprawie zostaną przedstawione 14 czerwca w Brukseli podczas spotkania szefów rządów 30 krajów NATO.

Sekretarz generalny NATO przyznał, że zmiany klimatyczne są jednym z najważniejszych wyzwań przed którymi stoi Pakt. Jednym z zasugerowanych przez niego pomysłów na ochronę klimatu ma być stopniowe odchodzenie NATO od paliw kopalnych, co, jego zdaniem, poprawi zdolność Paktu do działania i pomagania środowisku.

Stoltenberg chwalił się także dotychczasowymi sukcesami NATO w kwestii ochrony klimatu. Mówił, że NATO już od kilku lat podejmuje działania mające na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych i wspiera ekspansję odnawialnych źródeł energii. Chodzi m.in. o używanie biopaliw w myśliwcach oraz integrację ogniw słonecznych w wyposażeniu bojowym żołnierzy.

Według szefa Sojuszu, „globalne ocieplenie czyni świat bardziej niebezpiecznym, i tym samym ma poważny wpływ na nasze bezpieczeństwo”. – Dlatego też jest tematem ważnym dla NATO – podsumował.

 

Źródło: PolskieRadio24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy