25 września 2012

Eugenika w polskim prawie. Sejm zadecyduje o losie nienarodzonych

(fot.FORUM/ MAXPPP/MAXPPP )

„Aż614 dzieci straciło życie dlatego, że były podejrzane o chorobę genetyczną” – stwierdza w „Rzeczpospolitej” Jacek Żalek, jeden z liderów frakcji tzw. konserwatystów w PO. Opowiada się on za propozycją wykluczającą przesłankę eugeniczną z ustawy o dopuszczalności aborcji. Projekt ten będzie procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Poseł zwraca uwagę na całkowitą niezgodność z polskim i międzynarodowym prawem tego zapisu.

 

„Przepis, dopuszczający aborcję w przypadku, gdy dziecko dotknięte jest ciężką nieuleczalną chorobą albo wadą rozwojową jest niezgodny z konstytucją”, uważa Jacek Żalek.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Aborcjoniści często powołują się na prawo międzynarodowe, które według nich jest po stronie tzw. prawa do wyboru. Jest jednak krańcowo inaczej. Dokumenty te gwarantują i potwierdzają prawo do życia i szczególnej opieki dzieci nienarodzonych, zwłaszcza chorych. „Potwierdzenie prawa do życia znajdujemy również w ustawie o rzeczniku praw dziecka, gdzie ustawodawca stwierdził, że dziecko nabywa pewne prawa jeszcze przed urodzeniem. Do tego jest prawodawstwo międzynarodowe. Powszechna Deklaracja Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych z 10 grudnia 1948 roku w art. 3 uznaje prawo do życia jako pierwsze i najbardziej oczywiste. Inne prawa mogą powstać jedynie dzięki niemu”, zauważa poseł.

 

Podobnie Konwencja o Prawach Dziecka przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989 roku w preambule wskazuje, że „dziecko z uwagi na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu”.

Poseł zwraca uwagę na tzw. „Artykuły z San Jose” uchwalone w marcu 2011 r. Nad którymi pracowało 31 światowych specjalistów z różnych dziedzin. Naukowcy i prawnicy wskazują w nich, że w prawie międzynarodowym nie istnieje pojęcie „prawa do aborcji”, a działania agencji ONZ-owskich, powołujących się na owe prawo w zapisach międzynarodowych, są „fałszywe i powinny być odrzucone”.

 

W 2010 roku zabito legalnie i w majestacie prawa 641 nienarodzonych dzieci. 614 z nich padło ofiarą przesłanki eugenicznej. Były bowiem podejrzane o chorobę genetyczną. Zamiast pomocy, na którą zasługiwały jako osoby chore, czekała je śmierć.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 556 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram