3 czerwca 2013

Rzadko się zdarza, aby międzynarodowa korporacja odrzuciła homoseksualne żądania. A jednak tak się stało. Największy na świecie koncern naftowy – ExxonMobil  – na dorocznym zgromadzenia akcjonariuszy odrzucił propozycję zmian w dotychczasowej polityce zatrudnienia. Akcjonariusze nie zgodzili się na przyznanie specjalnych praw homoseksualnym pracownikom.

Gdyby uchwała została przyjęta, spółka byłaby zmuszona rozpocząć szkolenia dla wszystkich pracowników, nawet tych, którzy sprzeciwiają się homoseksualizmowi ze względów religijnych – tłumaczy Tim Wildmon, prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Rodzin. Wniosek odrzucony 30 maja przez 81 procent akcjonariuszy ExxonMobil brzmiał: „Akcjonariusze domagają się od spółki ExxonMobil zmiany dotychczasowej polityki zatrudnienia na równościową, która wyraźnie zakaże dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową, i szybkiej realizacji tej polityki”. W rzeczywistości, chodzi jednak o przyznanie specjalnych uprawnień ze względu na orientację homoseksualną.

Wesprzyj nas już teraz!

Akcjonariusze już po raz 14 odrzucili żądania homoseksualnych działaczy. Przedstawiciele spółki ExxonMobil stwierdzili, że firma i tak zakazuje „wszelkich form dyskryminacji” i „uważa, że wniosek nie jest konieczny”. Doradca firmy Kimberley Brasington wyjaśniła, że spółka honoruje prawa w zakresie niedyskryminacji, które są zgodne z przepisami poszczególnych krajów, w których działa. Kolejne regulacje są już zupełnie zbędne.

Brasington tłumaczyła, że jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, to spółka stosuje się do prawa federalnego dot. przyznawania korzyści współmałżonkom, opierając się na definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Jednocześnie zauważyła, że firma respektuje także prawo stanowe i tam,gdzie zostały uznane związki osób tej samej płci, realizowane są programy, przyznające korzyści partnerom pracowników homoseksualnych.

Z decyzji akcjonariuszy cieszy się szef Rady Badań nad Rodziną Tony Perkins. – Chociaż nie wpłynie to na spadek cen oleju napędowego, to jednak pocieszający jest fakt, iżExxonMobil nie promuje homoseksualistów. Dodał: – Czternasty rok z rzędu akcjonariusze głosowali za utrzymaniem dotychczasowej reputacji jedynego koncernu paliwowego, szanującego wartości większości Amerykanów.


Tony Perkins zauważył, że w minionych latach na spotkania akcjonariuszy Exxon przybywały setki protestujących pederastów i lesbijek, mających nadzieję, że uda im się wreszcie zmusić jednego z największych pracodawców w kraju do kapitulacji i spełnienia ich żądań. W tym roku pokazał się zaledwie jeden homo-działacz. – Widok samotnego demonstranta w trakcie tegorocznego spotkania powinien być bardzo pouczający dla liderów biznesu i innych osób – zauważył Perkins. Wyjaśnił, że pederaści widząc zdecydowany opór i niechęć do podjęcia z nimi jakichkolwiek negocjacji w zakresie realizacji ich żądań, w końcu odpuszczają.

Peter Sprigg z Rady Badań nad Rodziną komentując nieustępliwość akcjonariuszy mówił w stacji CNN, że fakt, iżExxonMobil nie przyjął żadnej pro-homoseksualnej polityki wymaganej przez grupy takie, jak Human Rights Campaign, a mimo to pozostaje drugą co do wielkości korporacją w Ameryce, daje do myślenia. Praktyka pokazuje, że przyjęcie takich rozstrzygnięć wcale nie jest niezbędne, aby przyciągnąć wykwalifikowanych pracowników. Burzy to całkowicie argumentację homolobbystów. – Inne korporacje byłyby mądre, gdyby poszły śladem ExxonMobil i skoncentrowały się na swojej podstawowej działalności, a nie na zaspokajaniu żądań małych społeczności i grup interesów – tłumaczy Sprigg.

Źródło: LSN.com, AS.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 142 934 zł cel: 300 000 zł
48%
wybierz kwotę:
Wspieram