26 lipca 2021

Facebook i Microsoft będą walczyć z „niebezpiecznymi” prawicowymi treściami w internecie

(Obraz Thomas Ulrich z Pixabay )

Giganci technologiczni na czele z Facebookiem i Microsoftem będą walczyć z „niebezpiecznymi” prawicowymi treściami, zamieszczanymi w internecie. Koncerny wykorzystają do tego specjalną organizację, która dotychczas śledziła działania islamskich organizacji terrorystycznych.

Serwis Reuters poinformował o działaniach amerykańskich gigantów technologicznych, którzy zamierzają „wziąć na celownik” działania prawicowych organizacji na całym świecie. Chodzi o indeksowanie prawicowych manifestów, wezwań i innych jako „niebezpieczne”. Do tych działań wykorzystana zostanie organizacja Global Internet Forum to Counter Terrorism, powołana przez wielkie koncerny technologiczne w 2017 roku.

Co ciekawe, w jednym szeregu z prawicowymi treściami w internecie, giganci technologiczni stawiają m.in. treści i wpisy rasistowskie oraz neonazistowskie. Warto dodać, że organizacja, która w imieniu Facebooka i Microsoftu będzie prowadziła te działania, dotychczas zajmowała się śledzeniem działalności organizacji terrorystycznych takich jak Al-Kaida czy Państwo Islamskie. Do indeksowania prawicowych, rasistowskich i neonazistowskich treści, organizacja będzie używała specjalnej bazy danych. Dzięki niej „niebezpieczne” i nieakceptowane przez organizację treści będą ograniczane lub usuwane.

Wesprzyj nas już teraz!

Jak wskazuje Nicholas Rasmussen, dyrektor wykonawczy Global Internet Forum to Counter Terrorism, organizacja chce walczyć z szerszą gamą zagrożeń i zwalczać „ekstremistyczne treści na głównych platformach internetowych”.

Dzięki specjalnemu indeksowaniu „niebezpiecznych treści”, poszczególne serwisy jak Facebook, Microsoft, Twitter, będą mogły usunąć niepożądane materiały. Jednocześnie mechanizm pomoże w usuwaniu tego typu treści z innych serwisów i stron internetowych.

„Każdy, kto patrzy na krajobraz terroryzmu lub ekstremizmu, musi docenić, że istnieją inne części, które wymagają teraz uwagi” – powiedział Nicholas Rasmussen, powołując się na groźby skrajnie prawicowego lub rasistowskiego, brutalnego ekstremizmu.

Serwis Reuters zwraca uwagę, że platformy technologiczne od dawna są krytykowane za to, że nie monitorują brutalnych treści ekstremistycznych, ale jednocześnie borykają się również z obawami dotyczącymi cenzury. Reuters podaje, że kwestia kontroli ekstremistów nabrała znaczenia po zamieszkach na amerykańskim Kapitolu, do których doszło 6 stycznia.

Do specjalnej bazy Global Internet Forum to Counter Terrorism dostęp ma czternaście film. Oprócz Facebooka i Microsoftu wgląd w bazę mają m.in. Reddit, Snap, Instagram, a także Verizon Media i Dropbox.

 

Źródło: Reuters.com

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(17)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 132 373 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram