Najprawdziwszą Ewangelią Chrystusa przypomnianą naszemu pokoleniu nazwał abp Stanisław Gądecki objawienie fatimskie. Metropolita poznański wieczorem 13 maja, we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, przewodniczył uroczystej Eucharystii w wiejskiej parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Wyskoci k. Kościana, sprawowanej w 120. rocznicę konsekracji tamtejszego kościoła.
W wygłoszonej tego dnia homilii abp Gądecki przybliżając wiernym znaczenie objawień Matki Bożej z 1917 r., które dokonały się w Fatimie w Portugalii podkreślił, że rzutują one także na obecne czasy. Orędzie Boga przekazane przez Maryję wzywające nas do nawrócenia pozostaje wciąż aktualne.
Wesprzyj nas już teraz!
– Powodowana macierzyńską troską Matka Boża przybyła do Fatimy, ażeby zażądać od ludzi, by nie znieważali więcej Boga, który dość już został znieważony. Przemawia, ponieważ jako matka boleje, kiedy zagrożony jest los jej dzieci – podkreślił kaznodzieja. Przypomniał jednocześnie, że Maryja prosiła pastuszków, a przez nich również całą ludzkość, żeby wiele się modlili i umartwiali w intencji grzeszników. – Objawienie fatimskie wzywa wierzących, aby modlili się usilnie o pokój na świecie i aby przez pokutę otwierali serca na nawrócenie. Jest to najprawdziwsza Ewangelia Chrystusa przypomniana naszemu pokoleniu – stwierdził arcybiskup.
Abp Stanisław Gądecki dziękował również Bogu, razem z wiernymi parafii pw. św. Andrzeja Apostoła z Wyskoci i ich proboszczem ks. Wojciechem Rzeźnikiem, za 120 lat, które minęło od konsekracji tamtejszego kościoła parafialnego. Pobłogosławił on także wieżę neogotyckiego kościoła po jej gruntownym remoncie. Czas erygowania parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Wyskoci k. Kościana nie jest dokładnie znany, mimo to za datę jej powstania przyjmuje się rok 1283.
Obecny kościół parafialny został wzniesiony w 1843 r., a następnie w drugiej połowie XIX w. był rozbudowywany i przebudowywany. Ostatecznie trójnawową, neogotycką świątynię konsekrował w 1893 r. ówczesny poznański biskup pomocniczy Edward Likowski.
KAI
mat