21 sierpnia 2015

Pielgrzymująca figura Matki Bożej Fatimskiej odwiedzi w dniach 7-9 września Damaszek. Ojciec Carlos Cabecinhas oświadczył, że celem pielgrzymki jest wymodlenie u Matki Bożej pokoju dla Syrii i dobra dla chrześcijan w tym kraju, doznających szczególnych cierpień wskutek trwającej wojny domowej. Fatima odpowiada w ten sposób na prośbę melchickiego patriarchy Antiochii Grzegorza III Lahama.

 

Orędzie z Fatimy jest przesłaniem pokoju – podkreślił o. rektor. Wezwał wiernych, aby towarzyszyli tej peregrynacji swymi modlitwami. Podobny apel – o pokój w Syrii – wystosował on także w sierpniowym numerze fatimskiego czasopisma „Luz e Paz”, ukazującym się w siedmiu językach. Wyraził jednocześnie troskę o „kraj, męczony trwającym już od czterech lat konfliktem”.

 

Jednocześnie ks. Cabesinhas przypomniał, że pierwsze objawienie fatimskie, mówiące o męczeństwie chrześcijan były przygnębiające, „ale kończyły się obrazem nadziei”.

 

W Fatimie, odległej o 130 km od Lizbony, Matka Boża ukazywała się trojgu pastuszkom od maja do października 1917, prawie zawsze 13. danego miesiąca (tylko w sierpniu, gdy dzieci były aresztowane, było to 19.). Od tamtego czasu do miejsca objawień przybywają rocznie setki tysięcy pątników.

 

Twórcą oryginalnej figury Matki Bożej Fatimskiej był w 1920 roku brazylijski rzeźbiarz José Thedim. On także wykonał w 1947 roku wizerunek „pielgrzymujący”, który odwiedził już ponad sto krajów, m.in. USA, Rosję i Chiny. Obecnie istnieje 13 rzeźb Madonny Fatimskiej i to któraś z nich co jakiś czas opuszcza narodowe sanktuarium portugalskie.

 

KAI

MWł

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie