7 czerwca 2021

Francja: maseczki obowiązkowe do końca czerwca

(pixabay.com)

Z końcem czerwca zostanie zniesiony obowiązek noszenia masek w różnych regionach Francji – poinformował tamtejszy minister zdrowia, Olivier Veran.

Będąc gościem na antenie BFM TV, Veran zwrócił uwagę na cotygodniowy spadek zakażeń koronawirusem o 20-25 proc. Zaznaczył, że jeżeli liczba hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii spadnie do 2 tys. to Francja „wygra tę bitwę”.

W związku z tym rząd szykuje się do stopniowego znoszenia obostrzeń w różnych regionach kraju. Jedynie do końca czerwca będzie utrzymywał się obowiązek noszenia masek. Minister zdrowia przestrzegł jednak przed zbyt gwałtowną rezygnacją np. z zachowania dystansu społecznego, w przypadku gdy zaszczepieni „nie wytworzyli jeszcze wystarczającej odporności”.

Veran ostrzegł przed „antyszczepionkowcami”, którzy jego zdaniem „dużo krzyczą”, mimo że są nieliczni, a tym samym wywołują niepokój społeczny.

Źródło: dorzeczy.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie