4 kwietnia 2021

Francja: totalny lockdown na Wielkanoc. Policja zapowiada kontrole w kościołach

(fot. Chosovi, Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic, via wikimedia commons)

W Wielką sobotę na terytorium Francji rozpoczął się ogólnokrajowy lockdown. Przestrzegania reżimu sanitarnego, który zakłada m.in. zakaz przemieszczania się między departamentami oraz nakaz pozostawania w promieniu 10 km od miejsca zamieszkania z wyjątkiem świątecznego weekendu pilnuje ponad sześć tysięcy policjantów i żandarmów.

 

Główne obostrzenia to zamknięcie sklepów z wyjątkiem lokali sprzedających produkty pierwszej potrzeby. Dodatkowo zdalnie mają pracować wszyscy ci, którzy mają taką możliwość, a szkoły będą funkcjonować zdalnie przez najbliższe trzy tygodnie. Niezmiennie obowiązuje również godzina policyjna od godz. 19.

 

Policja zapowiedziała kontrole w kościołach, w których zostaną naruszone wytyczne sanitarne. Może ona się odbyć nawet w czasie odprawiania Mszy Świętych.

 

W nabożeństwach mogą wprawdzie uczestniczyć wierni, ale w bardzo ograniczonej liczbie z zachowaniem dystansu i maseczki. Muszą oni być od siebie oddzieleni co najmniej dwoma pustymi miejscami, a zajęty może być tylko co drugi rząd ław. Bezpośrednio przy sobie mogą się modlić tylko członkowie jednego gospodarstwa domowego.

 

Źródło: Interia

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(10)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie