Opisywane przez portal PCh24.pl rosnące wpływy gender-rewolucji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zwróciły uwagę biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. W związku z doniesieniami medialnymi ksiądz biskup wystosował zapytanie skierowane do ks. prof. Antoniego Dębińskiego, rektora KUL.
„W związku z doniesieniami prasowymi o wprowadzeniu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oferty wykładu „GENDER: feminizm, queer studies, men’s studies”, uprzejmie proszę o pilne wyjaśnienie sprawy, a zwłaszcza o odpowiedź, czy program został przygotowany we współpracy z ośrodkiem Brama Grodzka – Teatr NN, czyli środowiskiem bliskim „Krytyce Politycznej” i skrajnej lewicy. Będę zobowiązany za dołączenie programu planowanych wykładów” – pyta ksiądz biskup Mering.
Wesprzyj nas już teraz!
O wspomnianym ośrodku Brama Grodzka pisaliśmy w artykule „Gender na KUL”. Ośrodek jest promowany przez takie media i środowiska jak „Gazeta Wyborcza”, czy krąg „Krytyki Politycznej”. „GW” pisze o nim, że jest znany z „nieszablonowych akcji kulturalnych”, zaś w „Krytyce Politycznej” ośrodek był chwalony m. in. za ekspozycję malarstwa Józefa Czechowicza. Dla „Krytyki” ważne jest to dlatego, że był on „gejem”. Ośrodek współpracuje też z Klubem Krytyki Politycznej w Lublinie.
Brama Grodzka wydaje kwartalnik „Scriptores”. Możemy w nim znaleźć nie tylko teksty księży czy śp. abp. Życińskiego, ale także rozmowy z takimi postaciami lewicy jak Zygmunt Baumann, Aleksander Małachowski, czy postkomunistka Izabella Sierakowska.
Ksiądz Biskup Wiesław Mering oczekuje odpowiedzi od rektora KUL, gdyż zamierza on „poruszyć problem na najbliższym zebraniu Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie”.
Odpowiedź władz KUL można przeczytać tutaj
Źródło: diecezja.wloclawek.pl
luk