11 września 2023

Genderystyczny obłęd feministek. Organizacja pro-laktacyjna usuwa słowo „matka” ze swoich treści

(fot. pexels.com)

Feministyczne środowisko z zadziwiającą łatwością ulega wpływom ideologii „gender” – w końcu jego przedstawicielki miały ogromny wpływ na stworzenie niebezpiecznej wizji płynności płci spopularyzowanej w latach 60′ XX w. Ekspansja „queerowych” postulatów doprowadza współcześnie narracje promotorów „emancypacji kobiet” do absurdu. Kręgi, które jeszcze przed kilkoma dekadami kreowały się na stronnictwo płci pięknej, dziś usuwają wyrazy takie jak „kobieta”, czy „matka” ze swojego przekazu. Dokładnie według tego schematu postąpił amerykański oddział międzynarodowej organizacja La Leche League.

Na stronie gałęzi zrzeszenia w USA nie znajdziemy już odwołań do macierzyństwa. Termin ten, uznany za „nieinkluzywny”, wykluczony został z informacji o misji La Leche League, który urozmaicono zgodnie z wymogami rewolucji językowej.

Na międzynarodowej stronie stowarzyszenia możemy dowiedzieć się, że jego członkowie mają za cel „pomoc matkom na całym świecie w karmieniu piersią poprzez wsparcie matka- matce(…)”, a także „promocję lepszego zrozumienia karmienia piersią jako ważnego elementu zdrowego rozwoju dziecka i matki”.  

Wesprzyj nas już teraz!

Tymczasem nowe brzmienie tekstu, opublikowane na amerykańskiej witrynie mówi: „La Leche League pomaga rodzicom, rodzinom i społecznościom w karmieniu piersią, klatką piersiową (sic!) i ludzkim mlekiem ich dzieci poprzez wsparcie rodzic- rodzicowi” (…) . Wymienione karmienie „klatką piersiową” to najprawdopodobniej ukłon w kierunku osób chirurgicznie okaleczonych w ramach procedury tzw. zmiany płci.

To nie jedyna zmiana, jaką władze amerykańskiego oddziału organizacji zarządziły pod wpływem ekspansji gedenryzmu. Jak donosi anglojęzyczny portal lifesitenews.pl, z witryny internetowej usunięto również znaczną część odwołań do książki jednej z założycielek ugrupowania, Betty Wagner Spandikow, zatytułowanej „Kobieca Sztuka Karmienia Piersią” i wydanej po raz pierwszy w 1958 roku.

Nie tylko zmiany w treściach popularyzowanych przez organizację ukazują głęboką degenerację ruchu feministycznego (od początku skażonego wszak logiką walki płci). Widać ją również na tle życiorysów kobiet, które stworzyły La Leche League. Choć – jak informuje lifesitenews.com, wiele z nich uważało się za feministki, to macierzyństwo stanowiło dla nich centralny element tożsamości i życia kobiety. Marian Tomspon, jedna z inicjatorek LLL, sama była matką siedmiorga dzieci. Tyle samo pociech miała wspomniana Betty Wagner Spandikow.

Źródła: lifesitenews.com, attachmentparenting.org

FA

Feminizm, czyli jak wojna płci zastąpiła wojnę klas. Rozmowa z Pawłem Lisickim

Słodki sen liberalizmu i epoka żywych trupów. Kiedy umarła kultura?

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 305 895 zł cel: 300 000 zł
102%
wybierz kwotę:
Wspieram