Grzegorz Braun, znany reżyser filmów dokumentalnych, był w czwartek gościem Klubu Polonia Christiana w Łodzi. Jego wystąpienie poprzedził pokaz filmu „Eugenika. W imię postępu”. Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie Robotników Chrześcijańskich, Krucjata Młodych oraz grupa Narodowa Łódź.
Czwartkowe spotkanie z Grzegorzem Braunem rozpoczęto pokazem filmu „Eugenika. W imię postępu”, który przedstawia narodziny eugeniki w Stanach Zjednoczonych oraz w przedwojennych Niemczech. Obraz Brauna ukazuje bardzo silne zainteresowanie zachodnich elit politycznych i intelektualnych nową „nauką”, którą sam reżyser określa mianem pseudonauki, stworzonej w XIX wieku w celu selekcji i doskonaleniu rasy ludzkiej.
Wesprzyj nas już teraz!
Głównym założeniem eugeniki jest likwidacja jednostek chorych, niepełnosprawnych lub niewłaściwych rasowo. Eugenicy swoje plany chcieli realizować poprzez przymusową sterylizację, aborcję lub morderstwa. Braun w swoim filmie zwrócił uwagę na pewną ciągłość, która występuje między ówczesnymi eugenikami chcącymi selekcjonować ludzkość, a dzisiejszymi instytucjami wspierającymi i propagującymi aborcję czy też zabiegi in-vitro. – Jedną z głównych entuzjastek eugeniki była amerykańska feministka i rasistka, która wielokrotnie przemawiała na spotkaniach Ku-Klux-Klanu – Margaret Sanger, późniejsza założycielka Planned Parenthood, amerykańskiej organizacji lobbującej na rzecz aborcji, promocji antykoncepcji oraz edukacji seksualnej – powiedział Braun.
Po projekcji filmu, uczestnicy spotkania wzięli udział w dyskusji, którą poprowadził dziennikarz portalu PCh24.pl – Paweł Ozdoba. Już na samym początku swego wystąpienia, Grzegorz Braun zauważył, że „w ostatnich latach rewolucja nabrała szczególnego przyśpieszenia”. – Ostatnie 5 lat to wejście na pierwsze strony gazet oraz salę sejmową spraw związanych z rewolucją w obyczajowości tzn. tzw. związkami partnerskimi i małżeństwami jednopłciowymi, a także ideologią gender. Można powiedzieć, że dziś rewolucja już nie postępuje lecz galopuje – zaznaczył reżyser.
Podczas dyskusji poruszono również kwestie stanu Polski oraz metod, którymi należy walczyć z rewolucją. Reżyser zwrócił również szczególną uwagę na trzy pojęcia, które jego zdaniem stanowią niezwykle istotną koncepcję społeczną: Kościół – Szkoła – Strzelnica. – Gdyby w tysiącu polskich parafii wdrożyć program Kościół – Szkoła – Strzelnica, czyli bezpieczeństwo tradycji katolickiej, która będzie promieniować na całą okolicę, szkoła, w której będzie bezpieczeństwo edukacyjne i moralne oraz strzelnica, na której można się spotkać, to nasz kraj wyglądałby zupełnie inaczej – zaznaczył Grzegorz Braun.
Patronat medialny nad spotkaniem objął portal PCh24.pl.
poz