10 października 2021

Haga zakaże reklamowania samochodów benzynowych i samolotów. To pomysł Partii na rzecz Zwierząt

(fot. Pixabay)

Haga będzie pierwszym miastem w Holandii, w którym zostanie wprowadzony zakaz reklamowania samochodów benzynowych i samolotów na wiatach tramwajowych i autobusowych. Decyzję w tej sprawie podjęła zdecydowaną większością głosów Rada Miasta.

Zakaz reklamowania samochodów benzynowych i samolotów na wiatach tramwajowych i autobusowych to pomysł Partii na rzecz Zwierząt (PvdD), który został poparty przez Partię Pracy (PvdA), Zielonych (GL), Partię Socjalistyczną (SP) oraz Islamskich Demokratów. Przeciwko wprowadzeniu zakazu zagłosowali liberałowie (VVD) oraz chadecy (CDA).

Zakazujemy reklamowania palenia papierosów, a samochody benzynowe niszczą naszą planetę – argumentował radny Robert Barker z PvdD. Dodał, że pomysł zakazu reklamowania samochodów benzynowych i samolotów wziął się po przeanalizowaniu postulatów Greenpeace, która w ostatnim czasie wezwała do całkowitego zakazania wszelkich reklam produktów kopalnych w Unii Europejskiej.

 

Źródło: PolsatNews.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez