3 września 2019

Harry Potter zniknie z biblioteki katolickiej szkoły. Decyzję podjęto po konsultacji z egzorcystami

(źródło: pixabay.com)

„Katolicka szkoła w Tennessee usunęła z półek swojej biblioteki książki o Harrym Potterze, po tym jak ksiądz, będący jednocześnie dyrektorem szkoły stwierdził, że mogą one sprawić, że czytelnicy zaczną wywoływać złe duchy” – informuje dziennik „Tennessean”.

 

Dziennikarze gazety opublikowali treść e-maila, który ks. Dan Reehil, dyrektor szkoły katolickiej Świętego Edwarda w Nashville, wysłał pracownikom placówki oraz rodzicom uczęszczających do niej dzieci. Duchowny podkreślił, że decyzję o usunięciu ze szkolnych półek książek o Harrym Potterze podjął po konsultacjach z egzorcystami w USA i Rzymie. To oni zalecili mu podjęcie takich kroków.

 

„Zaklęcia i uroki o których mowa w książce to prawdziwe zaklęcia i uroki. Odczytywane przez istotę ludzką mogą doprowadzić do wywołania złych duchów przez osobę czytającą tekst”, napisał ks. Reehil.

 

Przedstawiciele katolickiej diecezji Nashville podkreślają, że to Reehil podejmuje decyzje w kwestii swojej szkoły. Dodają przy tym jednak, że książki J.K. Rowling o Harrym Potterze są dostępne na półkach innych bibliotek w diecezji.

 

Źródło: ABC News, rp.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie