5 stycznia 2020

Hezbollah chce zemsty za zabicie Sulejmaniego. „Żołnierze USA wrócą do domu w trumnach”

(fot. REUTERS/Ali Hashisho/File Photo/ FORUM)

Armia USA na Bliskim Wschodzie zapłaci za zabicie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, a amerykańscy żołnierze i oficerowie wrócą do domu w trumnach – oznajmił w przemówieniu wygłoszonym podczas wiecu w Bejrucie Hasan Nasrallah, lider Hezbollahu, radykalnej szyickiej organizacji z Libanu. Dodał, że odpowiedź na zabicie generała jest obowiązkiem nie tylko Iranu, ale także każdego sojusznika tego państwa w regionie.

 

But Kasema Sulejmaniego jest wart tyle, co głowa Trumpa i wszystkich amerykańskich przywódców – powiedział Nasrallah. Jego zdaniem „odpowiednią karą” za zabicie Sulejmaniego będą ataki na bazy, okręty i personel wojskowy USA na Bliskim Wschodzie.

 

Kiedy trumny z amerykańskimi żołnierzami i oficerami zaczną być transportowane (…) do USA, Trump i jego administracja zdadzą sobie sprawę z tego, że naprawdę stracili ten region i przegrają wybory – powiedział lider Hezbollahu. Dodał, że zmusi to USA do wycofania wojsk z Bliskiego Wschodu.

 

Na koniec Nasrallah wezwał, aby nie atakować amerykańskich cywilów na Bliskim Wschodzie, ponieważ tego typu działania „będą służyły polityce Trumpa”.

 

Źródło: rmf24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie