31 marca 2021

Hiszpania: duchowni stanowią ułamek procenta pośród agresorów seksualnych wobec dzieci

(Fot. Pixabay)

Osoby duchowne mają zaledwie 0,2-procentowy udział wśród osób, które skrzywdziły nieletnich uczestników sondażu przeprowadzonego w Hiszpanii. Z ankiety, zrealizowanej przez Fundację ANAR, reprezentującej osoby napastowane seksualnie, wynika, że ponad połowę sprawców stanowią krewni i powinowaci.

 

 

Najczęściej ofiary nadużyć na tym tle wskazywały własnych ojców – 23,3 proc. Niższy, ale też stosunkowo wysoki, bo sięgający 5,4 proc. był – według badanych – udział wujków i ojczymów.

Wśród agresorów seksualnych wobec nieletnich najczęściej poza członkami rodziny pojawiają się bliżsi i dalsi przyjaciele. Ich odsetek w łącznej grupie winnych wyniósł w badaniu 14,4 proc.

Sondaż przeprowadziła Fundacja ANAR na grupie blisko 6,2 tys. osób, które w okresie małoletności padły w Hiszpanii ofiarami przemocy na tle seksualnym. Do zdarzeń tych miało dojść między styczniem 2008 a majem 2019 r. Fundacja wyjaśniła, że uwzględniono w niej różne formy wykorzystywania seksualnego, w tym również przestępstwa realizowane za pośrednictwem internetu, takie m.in. jak wysyłanie nieletnim zdjęć o tematyce seksualnej.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(16)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy