Hiszpański resort równości ogłosił zamiar wszczęcia rozmów z episkopatem po tym, jak jeden z kapłanów zasadnie odmówił mężczyźnie Komunii świętej. Minister oczekuje, że biskupi będą gotowi poddać się świeckiej władzy i zaczną… interpretować kościelne przepisy w świetle krajowej konstytucji.
17 stycznia na antenie telewizji publicznej w programie „59 segundos” gościła Ana Redondo, szefowa tzw. „ministerstwa równości”. Przedstawicielka rządu odnosiła się podczas wywiadu do głośnego ostatnio w mediach przypadku odmowy Komunii świętej otwarcie homoseksualnemu burmistrzowi Torrecaballeros.
Jak wyjaśniał dzielny kapłan, który nie podał siejącemu zgorszenie politykowi Ciała Pańskiego, jego zachowanie było zgodne z normami Kościoła i stanowiło przejaw obrony czci dla Najświętszego Sakramentu.
Wesprzyj nas już teraz!
Sytuacja ta nie przypadła do gustu Redondo. W czasie swojego występu w telewizji publicznej szefowa resortu równości zapowiedziała, że podejmie próby nakłonienia biskupów, by podporządkowali się świeckiemu prawu kosztem wierności zasadom Kościoła i czci dla Chrystusa.
Zdaniem minister, odmowa Komunii świętej żyjącemu w grzechu przeciwko naturze homoseksualiście ma być „oczywiście i otwarcie sprzeczna z konstytucją”. Konkretnie ma ona naruszać ideologiczne zasady „niedyskryminacji” i dążenie do totalnej równości.
– Żaden sektor, żadna administracja, i sądzę również, że Kościół również, nie może uchylać się od konstytucyjnych reguł równości i niedyskryminacji – uważa zdradzająca tyrańskie zapędy Redondo.
Minister równości wyraziła oczekiwanie, że Kościół zmieni egzekucję swojego prawa chroniącego cześć dla Najświętszego Sakramentu i przepisy prawa kanonicznego interpretować zacznie „w świetle Konstytucji”, podał portal aciprensa.com. W tym celu polityk zapowiedziała chęć odbycia spotkania przedstawicieli ministerstwa z biskupami kraju.
Prawo do szafowania sakramentami, panowania nad sumieniami wiernych i oceniania ich moralnej kondycji Kościół ma z boskiego nadania i nie podlega w swoim działaniu w żadnym stopniu ustawodawstwu świeckiemu.
Źródło: aciprensa.com
FA