9 czerwca 2021

Większość wspólnot autonomicznych Hiszpanii od niedzieli 13 czerwca luzuje restrykcje dotyczące uczestnictwa wiernych w nabożeństwach w świątyniach.

 

W większości regionów podczas Mszy kościoły będą mogły być wypełnione w 50-75 procent swej pojemności. Największe zmiany służby sanitarne przeprowadziły na Balearach, gdzie od niedzieli kościoły mogą się już całkowicie zapełnić. Wzywa się w nich jednak do zachowania 1,5-metrowego odstępu społecznego, noszenia masek i zakazu wypełniania kropielnic wodą święconą.

Obecnie w większości hiszpańskich wspólnot autonomicznych w czasie sprawowanych w świątyniach obrzędów chrztu, ślubów i pogrzebów kościół może się zapełnić w 50 procentach.

W maju i na początku czerwca liczni biskupi w tym kraju wskazywali na konieczność stopniowego łagodzenia ograniczeń równolegle do malejącej liczby nowych zakażeń. We wtorek 8 czerwca odnotowano zaledwie 113 infekcji na 100 tysięcy obywateli, czyli najmniej od sierpnia 2020 r.

Według biskupa Luisa Argüello, sekretarza generalnego Hiszpańskiej Konferencji Biskupiej, restrykcje przeciwepidemiczne i związane z tym zamknięcie świątyń lub ograniczenie możliwości sprawowania nabożeństw spowodowały drastyczny spadek wypłacalności parafii. Ponad 22 tysiące z nich ma poważne kłopoty finansowe.

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie