18 kwietnia 2023

Holandia ma problem z „tolerancją”. Co dziesiąty pracownik czuje się w tym kraju dyskryminowany

(Amsterdam, zdjęcie ilustracyjne, fot. Obraz Abhishek Baadkar z Pixabay)

Jak wynika z raportu Holenderskiego Urzędu Statystycznego, co dziesiąty pracownik w kraju czuje się dyskryminowany. Liberalna Holandia od dawna coraz bardziej poszerza „swobody obywatelskie” wspierając LGBT i gender, ale jak się okazuje wciąż sama ma problemy z tolerancją i dyskryminacją pracowników.

Raport zawierający zaskakujące wyniki został opublikowany przez Holenderski Urząd Statystyczny. Badanie dotyczące poziomu dyskryminacji zostało przeprowadzone na zlecenie Krajowego Badania Warunków Pracy. Wzięło w nim udział 61 tys. zatrudnionych w Niderlandach w wieku od 15 do 75 lat.

Wynika z niego, iż najczęściej dyskryminowani byli pracownicy branży transportowej i magazynowej, natomiast najmniej zatrudnieni w budownictwie oraz rolnictwie. 6 proc. spośród zatrudnionych Holendrów, którzy skarżą się na dyskryminację w miejscu zatrudnienia, twierdzi, że padło także ofiarą zastraszania bądź przemocy.

Wesprzyj nas już teraz!

Jednocześnie jedna czwarta pracowników, którzy czują się dyskryminowani, uważa, że ma mniejsze możliwości awansu lub rozwoju, a osiemnaście procent musiało wykonywać mniej atrakcyjną pracę lub otrzymywało niższe wynagrodzenie za tę samą pracę.

Z raportu Holenderskiego Urzędu Statystycznego wynika, że dyskryminacja ze względu na wiek jest najbardziej powszechna wśród pracowników w wieku powyżej 65 lat. Natomiast kobiety cztery razy częściej czują się pokrzywdzone w miejscu pracy niż mężczyźni.

pap logo

Źródło: PAP/Andrzej Pawluszek

Oprac. WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 48 095 zł cel: 500 000 zł
10%
wybierz kwotę:
Wspieram