29 grudnia 2016

Holandia: skandal w klinice in vitro. Ponad 20 par mogło zostać rodzicami nie swoich dzieci

„Błąd proceduralny” – tak klinika uniwersytecka w Utrechcie nazwała skandal, w wyniku którego nawet 26 par korzystających z metody in vitro zostało rodzicami nie swoich dzieci. Część par już myśli o aborcji. To kolejny argument wspierający głosy, że metoda sztucznego zapłodnienia powinna być zakazana.

 

Do „pomyłki” miało dojść pomiędzy kwietniem 2015 a listopadem 2016 roku. Według informacji podanych w oficjalnym komunikacie UMC, technik w „niewłaściwy sposób korzystał z zakraplacza służącego do wprowadzenia plemników”. Efekt? Dziewięć kobiet, w przypadku których przeprowadzono „błędny zabieg” urodziło już dzieci. Cztery są w ciąży, zaś 13 zarodków nadal jest zamrożonych.

 

Klinika w Utrechcie w wydanym oświadczeniu zapowiedziała „pomoc” poszkodowanym parom. To przede wszystkim testy DNA. Podkreślono przy tym, że ryzyko „niewłaściwego zapłodnienia” jest niskie, ale jednak niemożliwe do wykluczenia.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zaproponowane testy genetyczne to pierwszy krok do unicestwienia nienarodzonych dzieci. Część par miała bowiem już zadeklarować, że w przypadku potwierdzenia przez klinikę błędu, dokona aborcji.

 

 

źródło: gosc.pl, rynek zdrowia.pl

TG

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie