„Chrześcijańska” organizacja homoseksualna „Różowy Krzyż” ze Szwajcarii pozwała do sądu biskupa Chur Vitusa Huondera. „Pink Cross” poparty przez Szwajcarską Organizację Lesbijek twierdzi, że biskup złamał prawo szerząc agresywną homofobię, za co grożą mu trzy lata więzienia. LGBT chce cenzurować duchownego za zacytowanie Starego Testamentu.
Szwajcarski episkopat jak na razie nie odniósł się do pozwu. Biskupi oświadczyli jedynie, iż nie da się ukryć, że bp Huonder cytował ze Starego Testamentu passusy nawołujące do działania niezgodnego z prawem. Episkopat zajmie się tą sprawą szerzej na zgromadzeniu, które rozpocznie się pod koniec sierpnia.
Wesprzyj nas już teraz!
Bp Huonder rzeczywiście cytował Stary Testament na konferencji w niemieckiej Fuldzie. Przypomniał, że według Księgi Kapłańskiej stosunki homoseksualne są w oczach Boga obrzydliwe (18, 22) i winny być karane śmiercią (20, 33). Biskup dodał, że ta ocena wystarcza, by udzielić katolickiej odpowiedzi na zagadnienie homoseksualizmu.
Organizacja „Różowy Krzyż” uznała, że jest to wzywanie do nienawiści i mordowania homoseksualistów. Biskup nie zgodził się z taką ocenę i przekonywał, że w żadnej mierze nie wzywał do przemocy, bo zgadza się w pełni z nauczaniem Katechizmu odnośnie homoseksualistów i homoseksualizmu i bardzo żałuje, że doszło do tak dużego nieporozumienia.
„Różowy Krzyż” nie przyjmuje jednak tłumaczenia biskupa do wiadomości i oświadcza, że duchowny nie tylko cytował wspomniane passusy starotestamentalne, ale „potwierdził ich autentyczność i prawdziwość” oraz „zarówno przed jak i po cytowaniu kilkukrotnie propagował zachowanie” zgodne z tymi cytatami. Według „Pink Cross” biskup wskazywał, że wierni powinni stosować się w dosłowny sposób do zalecenia zabijania homoseksualistów, choć w istocie biskup niczego takiego nie powiedział.
Diecezja Chur podkreśla, że przyjmuje do wiadomości pozew „Różowego Krzyża”. Sam bp Huonder ma zabrać wkrótce publicznie głos, by jeszcze raz, tym razem jeszcze bardziej szczegółowo, odpowiedzieć na stawiane mu zarzuty i wyjaśnić, dlaczego jego słowa z kongresu w Fuldzie były w pełni zgodne z prawem.
Pach
Źródło: kath.ch