5 lipca 2016

Homoseksualne zgorszenie w dwóch niemieckich kościołach. „Tęczowi chrześcijanie” organizują ekumeniczne nabożeństwo

W niemieckiej diecezji Limburg dojdzie już wkrótce do homoseksualnego zgorszenia. Z okazji dorocznego „święta” społeczności LGBT w dwóch katolickich kościołach odbędą się homo-nabożeństwa.


Podczas gdy w wielu krajach zachodniego świata doroczne homoseksualne parady i towarzyszące im wydarzenia określa się mianem Gay Pride, w Niemczech i Szwajcarii analogiczna impreza nazywa się Dnia Ulicy Krzysztofa – Christopher Street Day, w skrócie CSD. CSD upamiętnia antyhomoseksualne zamieszki, które wybuchły w 1969 roku w Nowym Jorku.

Parady organizowane w Niemczech w ramach CSD są zwykle ostentacyjne wulgarne, a ich przesłanie jest skrajnie niekatolickie. Pomimo tego w tym roku w sianiu homoseksualnego zgorszenia partycypuje także niemiecki Kościół.

Jak poinformował na swoim blogu Mathias von Gersdorff, niemiecki katolicki działacz i publicysta, we Frankfurcie nad Menem na terenie diecezji Limburg odprawione zostaną dwa „ekumeniczne nabożeństwa CSD”. Pierwsze z nich odprawione zostanie 15. lipca w jednym z najpopularniejszych kościołów miasta, zbudowanym w 1321 roku, znanym jako Liebfrauenkirche. Drugie – tym razem dodatkowo w intencji osób zmarłych na AIDS – odbędzie się następnego dnia w słynnej katedrze cesarskiej św. Bartłomieja.

Oba nabożeństwa odprawione zostaną głównie z inicjatywy homoseksualnej „chrześcijańskiej” organizacji  schwul und katholisch (pol. gej i katolik), jakkolwiek zaprasza się na nie także kilka innych marginalnych „chrześcijańskich” grupek LGBT.

„Fakt, że takie pseudo-CSD-nabożeństwo może odbyć się w Liebfrauenkirche, jest skandalem i afrontem wobec wiernych. To kolejny przykład na dekadencję Kościoła katolickiego w Niemczech” – komentuje na swoim blogu Mathias von Gersdorff.

Diecezja limburska od kilku lat zmaga się z dużymi wewnętrznymi problemami. W 2007 roku jej ordynariuszem został dotychczasowy biskup pomocniczy Monastyru, Franz-Peter Tebartz-van Elst. W marcu 2014 roku jego rezygnację motywowaną stawianymi mu zarzutami sprzeniewierzenia kościelnych pieniędzy przyjął papież Franciszek. Kierownictwo w diecezji objął wówczas administrator apostolski Manfred Grothe, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji Paderborn. 1. lipca tego roku nowym biskupem Limburga mianowany został dotychczasowy wikariusz generalny diecezji, Georg Bätzing.

Pach


{galeria}


Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie