19 sierpnia 2013

Nowa Zelandia stała się pierwszym w regionie krajem, w którym doszło do ceremonii „ślubu” osób tej samej płci. W poniedziałek taki związek zawrze kolejnych 31 homoseksualnych par.

– Świat jest wciąż niebezpiecznym, nawet śmiertelnie niebezpiecznym, miejscem dla gejów, ludzi biseksualnych i transseksualnych. Dziękujemy Bogu, że nie jest to już prawdą w Nowej Zelandii – – stwierdził udzielający „ślubu” wielebny Matt Tittle, duchowny unitariański z Auckland. Związek zawarły Tash Vitali i Melissa Ray, kobiety wygrały zwrot wszystkich kosztów „ślubu” w konkursie zorganizowanym przez jedną ze stacji radiowych.

W kwietniu bieżącego roku parlament przyjął projekt instytucjonalizujący „małżeństwa” osób tej samej płci. Obrońcy małżeństwa wskazali, że jest to „aroganckim aktem kulturowego wandalizmu”, przeprowadzonym wbrew społeczeństwu.

Przyjęcie projektu stało się za argumentem dla australijskich lobbystów, pracujących nad złamaniem społecznego oporu. Jak podkreślają, opierając się na własnych źródłach, aktualnie w Nowej Zelandii taki związek chce już zawrzeć około 2 tysięcy Australijczyków. Ma to podkreślać „konieczność” przyjęcia takich samych rozwiązań prawnych przez Australię.

źródło: TVP.info

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie