Podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu powstanie „Dom dumy LGBT”. Będzie w nim można wspierać i „celebrować” sportowców – homoseksualistów. Miejsce ma również promować ideologię gender i wspierać uczestników igrzysk, którzy nie identyfikują się z żadną płcią lub identyfikują się z płcią przeciwną do naturalnej.
Po raz pierwszy inicjatywa promująca środowiska LGBT pojawiła się na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2010 roku w Vancouver w Kanadzie. Aktywiści LGBT zabiegali, aby na każdych kolejnych igrzyskach podobne przedsięwzięcia były realizowane. Tak będzie również w Paryżu w 2024 roku. Plany aktywistów pokrzyżowali dotychczas jedynie Chińczycy i Rosjanie. Wówczas „Dom dumy LGBT” nie powstał ze względu na lokalne zakazy promocji LGBT.
Zapowiedzi stworzenia „Domu dumy LGBT” na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu pojawiły się już 17 maja ubiegłego roku. Teraz zostało to jedynie oficjalnie potwierdzone.
Wesprzyj nas już teraz!
„Jesteśmy przekonani, że sport zmienia życie, a także jest potężnym narzędziem zmiany mentalności i przyczynia się do walki z dyskryminacją” – powiedział prezes zespołu wykonawczego Paryż 2024 Tony Estanguet.
Estanguet to były francuski kajakarz, który stwierdził, że sportowcy popierający LGBT będą mieli tego lata „wiele okazji” do okazania swoich przekonań. Jak zauważa portal LifeSiteNews.com, jest to sygnałem, że tęczowe flagi mogą być bardziej widoczne na tegorocznych zawodach niż w przeszłości.
Na stronie internetowej Igrzysk Olimpijskich w Paryżu napisano, że celem „Domu dumy LGBT” jest „uhonorowanie sportowców LGBTI+ i zapewnienie ich widoczności za pomocą programu uroczystości, wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych przez cały okres igrzysk”.
Dodano również, że „Dom dumy LGBT” jest „otwarty dla każdego, kto wierzy w potrzebę bardziej włączającego sportu”. Czy wobec tego wyklucza tym samym tych, którzy nie wierzą w „bardziej włączający sport” promujący homoseksualizm i ideologię gender?
Według strony internetowej LGBT OutSports, w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 wzięło udział co najmniej 36 sportowców publicznie identyfikujących się jako osoby LGBT. Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r. było ich co najmniej 186, co stanowi rekord olimpijski.
Warto zauważyć, że tegoroczne Igrzyska zostało określone jako pierwsze igrzyska olimpijskie „równe płci”. Oznacza to, że w zawodach reprezentacje mężczyzn i kobiet będą liczyły dokładnie tyle samo osób.
Źródło: LifeSiteNews.com
WMa