23 września 2021

Imigranci z Białorusi to w rzeczywistości… turyści? Straż Graniczna opublikowała zdjęcia

(Nielegalni imigranci na Białorusi / Źródło: Twitter, Straż Graniczna)

Straż Graniczna upubliczniła zdjęcia z telefonów imigrantów zatrzymanych po nielegalnym przekroczeniu polskiej granicy. Wynika z nich, że osoby te bynajmniej nie należą do grupy poszkodowanych przez niestabilną sytuację polityczną na Bliskim Wschodzie…

Jak wynika z najnowszego odkrycia polskiej Straży Granicznej kryzys na granicy wywołany przez władze Białorusi jest, przynajmniej w odniesieniu do części zamieszanych w niego osób, podsycany przy udziale turystów, a nie uchodźców politycznych z Bliskiego Wschodu. Zatrzymani przez pograniczników mężczyźni najpierw przez kilka dni zwiedzali Mińsk, a następnie zostali przetransportowani do granicy, którą próbowali sforsować.

Wśród zdjęć znalezionych na telefonach nielegalnych imigrantów widać, jak najpierw zwiedzali oni stolicę Białorusi, a potem fotografowali się w obozie przy granicy na wysokości Usnarza Górnego.

Od początku wrześnie Straży Granicznej udało się udaremnić 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy. W niedzielę odnaleziono w pasie przygranicznym przy Polsce oraz przy Litwie zwłoki w sumie czterech osób.

Źródło: interia.pl

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie