8 listopada 2013

Indie ograniczają usługi surogatek dla homoseksualistów

Indyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych postanowiło ograniczyć zjawisko rodzicielstwa zastępczego (usług matek surogatek) i wprowadziło wymóg posiadania przez cudzoziemców – chcących skorzystać z tego typu usług – wiz medycznych. Od listopada br. z „macierzyństwa zastępczego” nie będą mogli korzystać homoseksualiści, którzy do tej pory stanowili jedną trzecią wszystkich klientów klinik oferujących procedurę sztuczne zapłodnienie.


Polityka ograniczenia zjawiska wynajmowania matek zastępczych, które po sztucznym zapłodnieniu i donoszeniu ciąży rodzą dzieci parom z zewnątrz – w tym pederastom i lesbijkom – była zapowiadana rok temu. W ciągu kilku ostatnich miesięcy władze zaczęły stopniowo wprowadzić różnego rodzaju obostrzenia.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Od początku tego miesiąca obcokrajowcy, chcący skorzystać z usług matek zastępczych, będą musieli posiadać specjalne wizy medyczne.

 

Przedstawiciele MSW zapowiadają, że będą surowo tego wymogu przestrzegać. By dostać tego typu wizę, obcokrajowiec musi wykazać, iż matki zastępcze będą miały zapewnione odpowiednie warunki medyczne w zarejestrowanej klinice wspomaganego rozrodu, uznawanej przez Indyjską Radę Badań Medycznych. Ponadto będą musieli przedstawić zaświadczenie od odpowiedniego ministerstwa albo z konsulatu swojego kraju, że prawo państwa, z którego pochodzi zezwala na tego typu usługi. Oprócz tego potrzebny będzie dokument potwierdzający, iż kraj do którego ma trafić dziecko, uzna je za biologicznego potomka osoby korzystającej z usługi.

 

Prawo indyjskie wymaga także, by zainteresowane strony sporządziły odpowiednią umowę potwierdzoną notarialnie. Obcokrajowcy muszą uzyskać zgodę na opuszczenie Indii z urodzonym dzieckiem.

 

MSW ograniczyło dostęp do tego typu usług . Od teraz będą z nich mogły korzystać wyłącznie pary heteroseksualne, pozostające w związku małżeńskim co najmniej od dwóch lat. Tymczasem wg szacunków Konfederacji Przemysłu Indyjskiego za 2012 r. , prawie 30 procent klientów zagranicznych korzystających z usług tzw. macierzyństwa zastępczego stanowiły osoby samotne lub homoseksualne.

 

Kilka wiodących klinik indyjskich – w związku z obostrzeniami – już powołało swoje oddziały „przyjazne” dla pederastów i lesbijek w Tajlandii oraz w Meksyku, gdzie prawo w tej kwestii w dalszym ciągu pozostaje nieuregulowane.

Zjawisko tzw. rodzicielstwa zastępczego narasta wśród par homoseksualnych. W Kalifornii działają wyspecjalizowane kliniki wspomaganego rozrodu, oferujące zapłodnienie in vitro kobietom, które mają urodzić dzieci lesbijkom lub pederastom.

 

Najwięcej jednak tego typu zabiegów wykonywanych jest w Portland w stanie Oregon, gdzie znajduje się największa na świecie klinika wspomaganego rodzicielstwa – Oregon Reproductive Medicine. Prawie 40 proc. jej klientów stanowią homoseksualiści z Europy.   

 

Władzom Oregonu to nie przeszkadza. Chełpią się nawet tym, że na terenie ich stanu dziecko można „kupić” za niecałe 90 tys. dol., a np. w Nowym Jorku kwota ta waha się od 130 do 170 tys. dol.  

 

 

Źródło: bionews.org.uk, querty.com., AS.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 796 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram