Mark Lee Dickson został pozwany przez lobby aborcyjne, ponieważ nazwał ich działania podżeganiem do „dosłownego morderstwa”. Sprawa trafiła do stanowego Sądu Najwyższego w Teksasie.
Dyrektor Right to Life, oddział we wschodnim Teksasie i pomysłodawca inicjatywy Miast Sanktuariów dla Nienarodzonych naraził się przemysłowi aborcyjnemu, w dokumentach swojej organizacji nazywając dostawców aborcji i lobbystów aborcyjnych „organizacjami przestępczymi”. Z kolei na posiedzeniu rady miejskiej w rodzinnej miejscowości Dickson powiedział, że ich działalność oznacza „wspomaganie i podżeganie do dosłownego morderstwa”.
Mówiąc o grupie aborcyjnej o nazwie Lilith, Dickson wskazał, iż jego to imię „demona, który żeruje na kobietach i dzieciach”. „Być może chcą być zgodni ze swoją nazwą” – dodał.
Wesprzyj nas już teraz!
Takie słowa spowodowały zmasowany kontratak przemysłu aborcyjnego, a do sądów w Teksasie wpłynęło kilka pozwów o zniesławienie. Wyroki jak na razie nie są jednoznaczne, w jednej sprawie sąd orzekł przeciwko niemu, w innej na jego korzyść.
Jedna ze spraw trafi niedługo do Sądu Najwyższego Teksasu. Działacz pro-life ma przekonanie, że po jego stronie stoi prawo (1. poprawka do Konstytucji zapewniająca wolność słowa), a sprzyjać mu będzie także atmosfera wokół niedawnego unieważnienia aborcyjnego precedensu Roe vs. Wade, która „utoruje drogę do zwycięstwa” również w jego potyczkach z przemysłem aborcyjnym.
– „Aborcja jest wolnością” w taki sam sposób, w jaki zabicie męża przez żonę byłoby wolnością – aborcja to morderstwo. Nie bralibyśmy udziału w tej walce, gdyby aborcja nie była morderstwem. Gdyby aborcja była jak usunięcie wyrostka robaczkowego lub usunięcie zęba, nie przedstawialibyśmy argumentów, które przedstawiamy. Podnosimy argumenty, które przedstawiamy, ponieważ naprawdę wierzymy, że jest to ludzkie życie, w którym rozrywa się ręce i nogi, że to ludzkie życie jest odbierane przy udziale strony, która chce czerpać korzyści z mordowania niewinnych dzieci – powiedział Mark Lee Dickson w rozmowie z LifeSiteNews.
Inicjatywa Dicksona obejmuje już 44 miasta w Teksasie, które jeszcze przed unieważnieniem Roe wygnały zbrodnię dzieciobójstwa poza swoje granice.
Źródło: lifesitenews.com
FO