Komitet Praw Człowieka ONZ zamierza wykorzystać międzynarodowe gwarancje prawa do życia do stworzenia „pseudo-prawa” do aborcji i eutanazji. W przedstawionym projekcie nowego Komentarza do art. 6. Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych odbiera się najmłodszym dzieciom ochronę prawną, a państwa zmusza się do legalizacji eutanazji. Instytut Ordo Iuris w uruchomionej petycji wzywa obywateli do obrony ludzkiej godności przed działaniami lewicowych aktywistów, którzy skolonizowali struktury ONZ.
Komitet Praw Człowieka ONZ, pomijając stanowisko państw, usiłuje w projekcie swej interpretacji art. 6 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych tak zdeformować rozumienie prawa do życia, by sfabrykować sztuczne „prawo do aborcji oraz eutanazji”. Komitet, który odpowiada za monitorowanie realizacji Paktu Praw Człowieka nie tylko chce stworzyć „pseudo-prawo” do zabicia dziecka przed urodzeniem, prezentując je przewrotnie jako ratowanie życia, ale dodatkowo domaga się, by wszystkie państwa ONZ zalegalizowały aborcję na życzenie bez żadnych ograniczeń. Co istotne, autorzy dokumentu uznają ochronę życia dzieci w najwcześniejszym okresie ich rozwoju za coś „poniżającego i nierozsądnie uciążliwego”. Podobnie traktowani są w dokumencie chorzy i niepełnosprawni, którym Komitet zagwarantować chce pełne „prawo” do eutanazji, stwarzając w ten sposób szerokie pole do nadużyć w służbie zdrowia.
Wesprzyj nas już teraz!
Projekt Komentarza, forsując nieznane prawu międzynarodowemu „pseudo-prawo” do aborcji narusza szereg wiążących unormowań prawa międzynarodowego. Przykładowo, warto zauważyć, że państwa ONZ na Światowej Konferencji Ludnościowej w Kairze w 1994 r. jednomyślnie zobowiązały się do eliminacji sytuacji skłaniających do przeprowadzania aborcji. Zarówno Deklaracja Praw Dziecka z 1959 r., jak i Konwencja o prawach dziecka z 1989 r., wyraźnie stanowią, że „dziecko, ze względu na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu”.
Organizacje społeczne tylko do 6 października mogą zgłaszać swoje uwagi do projektu Komentarza Ogólnego. Instytut Ordo Iuris, posiadający specjalny status konsultacyjny w ONZ, w najbliższych dniach przedstawi ONZ stanowisko w tej sprawie.
– Jeśli pozwolimy na zaakceptowanie proponowanego Komentarza, będzie to miało zgubne konsekwencje dla Polski i innych krajów chroniących życie najsłabszych osób. Nie możemy pozwolić na to, by za sprawą pokrętnych interpretacji, prawo do życia stało się wyrokiem śmierci dla najmłodszych dzieci i przekreślało bezpieczeństwo osób starszych – powiedziała dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Ordo Iuris.
Ordo Iuris namawia Polaków, by w drodze petycji skierowanej do Komitetu Praw Człowieka ONZ wsparli stanowisko Instytutu sprzeciwiające się odebraniu ochrony prawnej dzieciom przed urodzeniem i podkopujące bezpieczeństwo prawne osób dożywających kresu swych dni. W ciągu kilku godzin od uruchomienia, petycję podpisało już ponad 3 tysiące osób.
źródło: Ordo Iuris
TK