16 kwietnia 2014

Mimo tego, że Iran należy do krajów, w których prześladowania chrześcijan są najbardziej dotkliwe na świecie, to być może już wkrótce stanie się państwem, w którym najwięcej muzułmanów nawróci się na chrześcijaństwo.

 

W rankingu organizacji Open Doors, monitorującej sytuację wyznawców Chrystusa w różnych państwach na świecie, Iran zajmuje 9. miejsce pośród 50 krajów szczególnie prześladujących ludzi z powodu ich religii.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Instytut Badań na Religią i Demokracją zwraca uwagę, że pomimo intensywnych prześladowań w Iranie coraz więcej muzułmanów przyjmuje nauczanie Chrystusa.

 

Jerry Dykstra, dyrektor ds. public relations w Open Doors podkreślił, że wielu młodych studentów i ich wykładowcy coraz częściej studiują Biblię. Nawracają się też dzieci niektórych polityków.

 

W Iranie praktycznie każda działalność związana z głoszeniem Ewangelii jest nielegalna. Według Open Doors, zaostrzenie prześladowań chrześcijan nastąpiło w 2010 r. po przejęciu władzy przez ajatollaha Ali Chamenei’ego.

 

Reżim każe więzieniem konwertytów, zabrania nauki języka perskiego dla imigrantów, by nie mogli oni nawracać Persów, organizowane są ataki na niektóre wspólnoty gromadzące się w prywatnych domach, a młodzi chrześcijanie karani są batami. Obecnie w więzieniach za wiarę znajduje się 40 chrześcijan.

 

Władza postrzega chrześcijan jako szczególne zagrożenie dla reżimu. Zarzuca się im, że podżegają ludzi do masowych protestów, których w ostatnim czasie jest coraz więcej. Władze bardzo obawiają się rozprzestrzenienia chrześcijaństwa wśród młodego pokolenia, najbardziej zainteresowanego konwersją.

 

 

Źródło:opendoorsuk.org., AS.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 33 146 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram